Taki dzień powinien trwać cały rok, być codziennie! Czy to jest proste, czy to jest wykonalne? I na końcu – czy to ma jakieś znaczenie, jeśli zrezygnuję z foliowych opakowań? Z okazji święta zachęcamy i podpowiadamy.

Cena i tylko cena – tak myśleliśmy o konkurencyjności przez wiele lat. Nie jest łatwo takie myślenie zmienić. Tymczasem etos firm i przedsiębiorstw zyskuje na znaczeniu w wyborach konsumenckich, a etos to m.in. zrównoważony rozwój i społeczna odpowiedzialność biznesu.

Jest już kolejne zestawienie wyników badań, które przedstawiła francuska organizacja konsumencka UFC Que Choisir. To zestawienie popularnych produktów kosmetycznych, które mają w składzie toksyny, alergeny oraz wysokie stężenia konserwantów zaburzających gospodarkę hormonalną. Konsekwencji ich stosowania, nie trudno się domyślać.

Niezależnie od tego jak wiele wysiłku, pieniędzy i czasu poświęcimy kampaniom edukacyjnym, projektom, które mają podnieść efektywność sortowania śmieci przez mieszkanki i mieszkańców naszego kraju, to i tak nie rozwiążemy problemu „góry odpadów”.

Zaledwie 3 na 10 konsumentów czyta etykiety na artykułach spożywczych. Najczęściej sprawdzamy tylko termin przydatności do spożycia, a na pozostałe informacje nie zwracamy uwagi, a szkoda…

Jeżeli na co dzień stosujemy ekologiczne rozwiązania, to także w czasie świąt – także Bożego Narodzenia – nie powinno być to trudne. Może jednak tych nieprzekonanych najbliższe święta zachęcą do praktykowanie idei ekologii na co dzień?

Sprzątnie to codzienność – czy można tu coś jeszcze nowego powiedzieć? Powrót do tradycyjnych środków i sposobów, to powrót do ekologicznego sprzątania.

Piramida żywienia – ta zalecana! – ostatnimi czasy nieco nam się zmieniła. Królują w niej dumnie warzywa i owce we wszystkich kształtach i kolorach.

Ekologia w praktyce to dbanie o środowisko w codziennym życiu. Słyszymy coraz więcej o wszechobecnej chemii…