Polska Izba Ekologii organizuje konferencję nt. Bezpieczeństwo ekologiczne w aglomeracji, która odbędzie się 18 czerwca 2019 r. w Hotelu Courtyard by Marriott w Katowicach (ul. Uniwersytecka 13). Współorganizatorami konferencji są Senacka Komisja Infrastruktury, Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach oraz Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia. I zapraszamy na tę konferencję!

Pierwszy Piknik i Targi Wiedzy EKOtlina już za nami. Wspominamy i zapraszamy jednocześnie na dwa spotkania w formie warsztatów – dla wszystkich mieszkanek i mieszkańców gminy Kamienna Góra, którzy chcą oddychać czystym powietrzem.

Sobota, 16 czerwca, w wałbrzyskim Parku im. Sobieskiego upłynęła pod znakiem ekologii i dobrej zabawy. Zielone serce miasta, jakim jest park, tętniło życiem. Atmosfera festynu była szansą na edukację.

Sobota z II Targami Budownictwa i Nieruchomości oraz Festynem Rodzinnym w wałbrzyskim Rynku była okazją na rodzinną zabawę oraz szukanie odpowiedzi na pytania o to gdzie w Wałbrzychu zamieszkać, jak remontować, dekorować oraz finansować takie inwestycje. A wszystko w majowym słońcu, atmosferze festynu w samym centrum miasta.

Czy produkcja może kojarzyć się nam z ekologią? Surowce biopochodne, biodegradowalne produkty – to kilka pojęć, które – miejmy nadzieje – staną się tak powszechnie rozpoznawalne jak nazwa najsłynniejszego gazowanego napoju o ciemnym zabarwieniu w czerwonej puszce. A do tego dodajmy jeszcze edukacje ekologiczną. Wszystko wyjaśni się w czasie kieleckich XXII Targów PLASTPOL 2018, a my uchylamy rąbka tajemnicy.

Park Sobieskiego po modernizacji jest wyjątkowym i jakże zielonym miejscem w samym sercu Wałbrzycha. Trzy lata temu pierwszy raz zapraszaliśmy na ekologiczny piknik pod hasłem „Życie wraca do Sobieskiego”. Hasło jest nadal aktualne, dlatego zachęcamy wszystkich wałbrzyszan, aby spotkać się na naszym pikniku w sobotę 1 lipca od 14.00 do 20.00 w Ogrodzie Różanym (poniżej kortów). To idealne miejsce na rozmowy o ekologii w atmosferze zabawy z programem dla całych rodzin.

Takich targów nieruchomości – jak 24 czerwca – na wałbrzyskim rynku jeszcze nie było. W słoneczną sobotę mieszkańcy Wałbrzycha, od najmłodszych po dorosłych, zapoznali się z ofertą lokali i mieszkań w Śródmieściu, ale także bawili się przy konkursach, koncertach czy warsztatach.

Na szóstej konferencji Ekopraktycznych chcemy zwrócić większą uwagę na odpowiedzialność jaka spoczywa na nas (JST, biznes, przemysł, gospodarstwa domowe) wobec środowiska.

Ekologia teraz i jutro: miasto, dom, wyzwania. To przewodnie hasło jubileuszowej konferencji Ekopraktycznych, która już 25 października 2016 roku.