Co łączy gospodarkę odpadami oraz Facility Management? Jakie ekologiczne wyzwania przed nami? Jak i gdzie szukać rozwiązań problemów z zakresu efektywnego zarządzania, które idzie w parze z ekologią? Na te, ale wiele innych pytań szukali odpowiedzi uczestnicy VII Eko Wzywań – konferencji portalu Ekopraktyczni.pl.

Kolejny raz, bo już siódmy, we Wrocławiu, 20 lutego, spotkało się ponad stu samorządowców, przedsiębiorców, przedstawicieli NGO’s oraz nauki, aby rozmawiać o najważniejszych zagadnieniach związanych z szeroko rozumianą ekologią.

Konferencje Ekopraktycznych, organizowane pod hasłem Eko Wzywania, poruszają rozmaite zagadnienia, zazwyczaj te najbardziej aktualne, które dotyczą nie tylko ekologii, ale i zarządzania, gospodarki, funkcjonowania samorządów. Eko Wzywania to swego rodzaju platforma wymiany opinii, doświadczeń, ale i wątpliwości z perspektywy biznesu czy samorządu. Wspólnym mianownikiem jest ekologia, zrównoważony rozwój. Na VII Eko Wyzwaniach skoncentrowaliśmy się na gospodarce odpadami oraz Facility Management (FM), które łączy więcej, niż na pozór wydaje się nam. – wyjaśnia Aldona Ziółkowska-Bielewicz, prezeska Hornet4 – organizator konferencji.