W ostatnią sobotę (1 lipca) w Parku Sobieskiego piknikowaliśmy na całego! Przeganialiśmy chmury i nawet kiedy deszcze trochę nas zmoczyły, to wałbrzyszanie nie zniechęcali się. Impreza udała się pogodzie wbrew.

Na naszych konferencjach i portalu mówimy, piszemy o zmianach klimatu jakie następują w wyniku gwałtownie rosnącej temperatury. Jednym z efektów jest właśnie nieprzewidywalność warunków atmosferycznych, które zmieniają się jak w kalejdoskopie nawet w czasie jednej doby. I tak było w sobotę 1 lipca, kiedy trwał III Ekologiczny Piknik Rodzinny w Parku Sobieskiego.  

Słońce, które wyglądało zza chmur szybko suszyło to, co zmoczył deszcz, dlatego – mimo aury – piknik uważamy za udany i bawiliśmy się zgodnie z planem do samego końca.

Sport na pikniku to między innymi rozgrzewka ze znanym kulturystą, trenerem personalnym – Mateuszem Brzuchaczem, była wyciszająca JOGA oraz pobudzającej ZUMBY, rozgrzewka karate, były też zawody sportowe i biegi organizowane przez CityFit.

 

Jak każdego roku i teraz ogromnym zainteresowaniem cieszyły się wszystkie konkursy, które tematyką nawiązywały do ekologii. Naszym zdaniem świadomość ekologiczna wałbrzyszan – oceniając efekty tych konkursów – stale rośnie i to nas cieszy!

Dla najmłodszych niewątpliwą atrakcją były skoki na dmuchańcach i warsztaty ceramiczne oraz upcyklingowe. Jak zwykle nie brakowało chętnych do sprawdzenia swoich umiejętności na ekosymulatorze jazdy.

Stoiska naszych partnerów również gromadziły wielu zainteresowanych. Partnerami byli: Toyota Motor Manufacturing Poland, Toyota Tsusho, POLST, Cersanit, Termet, Toyota Nowakowski, CityFit, Leroy Merlin oraz OxyTree. Ponadto – jak zawsze – Piknik Ekologiczny w Parku Sobieskiego jest organizowany we współpracy z UM Wałbrzych i przedsięwzięciu patronuje Prezydent Roman Szełemej.

Zachęcamy do udziału w kolejnych naszych wydarzeniach, piknikach i festynach, a do Sobieskiego zapraszamy za rok!