Jak ważne jest zwrócenie uwagi na ekologię, przekonujemy się coraz częściej. Alarmują naukowcy, ekolodzy, że zmiany klimatu odczujemy już za chwilę. Promowanie przez Galerię Victorię idei Stop Plastik to wyjątkowe wydarzenie, bo łamie stereotypy o funkcjach centrum handlowego i to kolejny dowód, że Wałbrzych jest w ekologicznej awangardzie.

Warsztaty dla najmłodszych i tych starszych, warsztaty z upcyklingu, zabawy, gry, edukacja, rozmowy, prezentacje – to wszystko miało miejsce 18 maja w Centrum Handlowym Galeria Victoria.

Czy Galeria Victoria to dobre miejsce na event ekologiczny? Moim zdaniem doskonałe. Naprawdę wiele osób, przez długi czas – zwłaszcza w soboty – spędza czas w centrum handlowym, dlaczego nie wykorzystać tego czasu, skupić uwagę odwiedzających to miejsce i w atrakcyjnej formie poruszyć bardzo ważne tematy, a co nich na pewno należy ekologia? – mówi Aldona Ziółkowska-Bielewicz, organizatorka eventu i prezeska Hornet4, do którego należy projekt Ekopraktyczni.pl i dodaje – Przepracowaliśmy w sobotę wiele godzin z dziećmi i dorosłymi na warsztatach z upcyklingu, które udowadniają, że z teoretycznych odpadów można stworzyć nowe praktyczne rzeczy. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się na przykład torby z T-shirt’ów, które wspólnie tworzyliśmy i ozdabialiśmy. To była doskonała zabawa, a torby były od razu używane w czasie zakupów. A to tylko jeden z licznych punktów programu ekologicznej soboty w Galerii.