top of page

ALBA RADZI: CO ZROBIĆ Z PROBLEMATYCZNYMI ODPADAMI?


Papier, szkło białe lub kolorowe, czy bio-odpady – jak segregować te odpady i do jakich pojemników je wrzucać – to nie jest już tajemnica. Często jednak kłopot sprawiają nam odpady „nietypowe”.  Eko porady udzielają nam fachowcy z firmy Alba.

Kiedy po odpakowaniu paczki z meblami lub sprzętem AGD zostaje nam styropian, zastanawiamy się co z nim z robić? Gdzie go bezpiecznie wyrzucić? Warto skorzystać z Eko porady zawartej na stronie internetowej dolnośląskiej Alby:  styropian opakowaniowy możemy wrzucić do odpadów komunalnych, natomiast większe ilości styropianu np. z remontu, budowy możemy oddać np. do Gminnych Punktów Zbiórki Odpadów Niebezpiecznych (GPZON)*. Tam oddajemy także tak zwane odpady niebezpieczne  - farby, lakiery, zużyte oleje, opony, baterie, świetlówki, sprzęt RTV i AGD.

Kłopot sprawiają nam też często pozostałości po remontach, odpady z modernizacji oraz stare meble. I tu także możemy  liczyć na wskazówki fachowców. - Opady budowlane i rozbiórkowe: sanitariaty, płytki ceramiczne, wykładziny PCV, okna, deski, dachówki itp. oddajemy np. do gminnych punktów zbiórki odpadów niebezpiecznych. Podobnie postępujemy w przypadku mebli i innych odpadów wielkogabarytowych, jak np. wersalki, szafy, meble ogrodowe, dywany. Można się ich pozbyć, oddając podczas objazdowych zbiórek odpadów  - mówią nam w Albie. W zakłopotanie wprawiają nas też zużyte pieluchy jednorazowe. I tu eksperci z Alby przekonują nas, że należy je wrzucać do odpadów komunalnych.

* O adresy GPZON, rodzaje odpadów i zasady ich przyjmowania do GPZON należy pytać w Urzędzie Gminy, bądź w firmie odbierającej odpady z terenu tej gminy.

4 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page