top of page

COP 21 – NAJWYŻSZA STAWKA KLIMATU


Trwa szczyt klimatyczny COP21 w Paryżu. Conferences of the Parties ma na celu wypracowanie mechanizmów, które ochronią nasz klimat.

Francuskie służby mają niezwykle odpowiedzialne zadanie zapewnić bezpieczeństwo między innymi niemal 150 głowom państw, które spotykają się w Paryżu, aby szukać rozwiązań i odpowiedzi, jakie musimy znaleźć, aby ochronić środowisko naturalne, klimat Ziemi.

Głosów, które podważają efekt cieplarniany jest coraz mniej, bo jego efekty są coraz bardziej widoczne. Alarmują ekolodzy, organizacje pozarządowe, zdają się coraz bardziej dostrzegać potrzebę zmian przedstawiciele biznesu, przemysłu. Ostatnie słowa papieża Franciszka, w których apelował, aby partykularne interesy państw nie przysłoniły celu jakiem jest dobro całej Ziemi również oddają powagę zagadnienia.

Przewodniczący Komisji EU Jean-Claude Juncker powiedział – Unia Europejska pragnie ambitnego i wiążącego globalnego porozumienia w Paryżu. W marcu jako pierwsi złożyliśmy zobowiązanie klimatyczne, które do tej pory stanowi najambitniejszy wkład. Nasz cel utrzymania globalnego wzrostu temperatury poniżej 2°C do końca tego stulecia jest cały czas osiągalny. Jesteśmy świadkami największego ogólnoświatowego poruszenia opinii publicznej w historii. Wierzę, że przełoży się ono na konkretne działania podczas przyszłotygodniowych negocjacji. Jeśli w Paryżu osiągniemy światowe porozumienie, ludzkość otrzyma międzynarodowy system walki ze zmianami klimatu – przedstawiając tym samy stanowisko Unii Europejskiej.

Czy uda się osiągnąć wspólne, wiążące i odpowiednio ambitne zobowiązania, które zatrzymają degradację środowiska naturalnego i ochronią klimat? Szczyt potrwa do 11 grudnia. Zamieszczony link jest odnośnikiem do strony szczytu http://www.cop21paris.org/

4 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page