top of page

CZYM ODDYCHAMY? ZAPRASZAMY NA KONFERENCJĘ


Polska, a w tym i Dolny Śląsk, od lat mają najbardziej zanieczyszczone powietrze w Unii Europejskiej. Zapraszamy na kolejną konferencję organizowaną przez Ekopraktyczni.pl.

Jak informuje NIK, mimo że miasta wydawały olbrzymie sumy na walkę z zanieczyszczeniami powietrza, jego jakość poprawiła się tylko nieznacznie. W konsekwencji Polska za niedotrzymanie standardów jakości powietrza określonych w unijnej dyrektywie może otrzymać nawet 4 mld zł kary. 

W Polsce w kontrolowanym okresie (2008 - I półrocze 2014) nawet nie zbliżyliśmy się do unijnych norm jakości powietrza. Większość samorządów opracowały Programy ochrony powietrza, ale jak widzimy efekty, a w zasadzie ich brak – nie poprawiły one stanu powietrza. 

Jakości powietrza na Dolnym Śląsku postanowiliśmy poświęcić kolejną naszą konferencję, na którą zapraszamy już teraz. Zaprosiliśmy na nią między innymi Marcina Korolca – Sekretarza Stanu w Ministerstwie Środowiska i pełnomocnika Rządu ds. polityki klimatycznej. Patronem konferencji jest Ewa Wolak – poseł na Sejm RP, wiceprzewodnicząca Sejmowej Komisji Ochrony Środowiska Zasobów Naturalnych  i Leśnictwa. 

Zagadnienia, jakie poruszymy to między innymi na początek ustalimy co znajduje się w powietrzu, którym oddychamy i zastanowimy się, jak dotrzeć z tą informacją do mieszkańców Dolnego Śląska. Chcemy również przedstawić jakie instrumenty, narzędzia mają do dyspozycji samorządy? Zapraszamy do dyskusji i wymiany wskazówek, informacji przedstawicieli jednostek pośredniczących w środkach zewnętrznych (Norway Grants, Swiss Contribution) ale i krajowych (NFOŚiGW, Urząd Marszałkowski, Ministerstwo Środowiska). Interesuje nas również inteligentne, kierujące się ekologią, miasto, czyli zarządzanie strukturą miejską na poziomie logistyki, dbałość o rozwój zbiorowej komunikacji odpowiadającej

potrzebom mieszkańców, przyjazna infrastruktura, innowacyjne rozwiązania naukowców z wrocławskich wyższych uczelni. Na koniec nie mogło zabraknąć tematu energii cieplnej bez zanieczyszczeń, czyli alternatywy dla kotła węglowego – kto może z niej korzystać i w jakim zakresie?

Udział w konferencji "Czym oddychamy? Miasta niskoemisyjne. Jakość powietrza na Dolnym Śląsku" jest bezpłatny, a zapraszamy 6 października 2015 roku do Ponadregionalnego Rolniczego Centrum Kongresowego zlokalizowanego w Pałacu Pawłowice we Wrocławiu.

3 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page