top of page

ECO JAZDA Z APLIKACJĄ MOBILNĄ


Na Konferencji Projektów Zespołowych w poniedziałek mięliśmy okazję poznać realizowane pomysły przez studentów PWr, które można nazwać krótko innowacyjnymi.

Założenie Projektów Zespołowych polega na współpracy studentów i firm w wyniku czego mają powstać projekty, które dają nadzieję na realizację w szerszej skali. Ich tematyka jest bardzo różnorodna, co zdecydowanie podnosi atrakcyjność wydarzenia. Konferencja jest uwieńczeniem prac i okazją do zaprezentowania ich efektów.

W poniedziałek, 22 czerwca poznaliśmy tegorocznych laureatów, ale trzeba dodać, że prezentacje wszystkich projektów były bardzo ciekawe, wzbudziły zainteresowanie widowni i otrzymały gromkie brawa. Nagrodę publiczności zdobył projekt "EZI-hand", natomiast nagrodę przedstawicieli firm otrzymał projekt "EcoDriver". Firma Microsoft wyróżniła projekt "Statki".

Nie zabrakło również projektów ekologicznych, a między nimi był nagrodzony „EcoDriver” zespołu, w które skład weszli: Bartłomiej Grzegorek, Dawid Sibiński, Mikołaj Grygiel oraz Marcin Mantke.  Prowadzącym był tu dr inż. Marek Piasecki. Studenci współpracowali z firmą Comarch. W efekcie powstał mobilny asystent EcoDriving’u działający w oparciu o interfejs OBDII połączony z portalem społecznościowym.

Inne rozwiązania pro środowiskowe zaproponowano w projekcie „Sensor-Eka”, który służy do monitorowania, sterowania i wizualizacji parametrów środowiskowych w pomieszczeniach z wykorzystaniem bezprzewodowych sieci sensorycznych. Odpowiedzialni za projekt studenci to: Mikołaj Jermakowicz, Olga Pawłowicz, Jakub zgraja, Piotr Chmiel. Opiekunami projektu byli: dr inż.. Bartosz Wojciechowski i dr inż. Tomasz Surmacz, a prowadzącym był dr inż. Maciej Nikodem, natomiast współpracowano z firmą Thaumatec.

Więcej na temat KPZ można znaleźć pod tym linkiem http://kpz.eka.pwr.wroc.pl/

3 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page