top of page

EKO-WIEŻA OTWARTA


Centrum Edukacji Ekologicznej Natura 2000 „EKO-WIEŻA" w Sokołowsku uroczyście otwarte.

Centrum będzie miejscem edukacji ekologicznej turystów, mieszkańców regionu i środowisk ekologicznych z Polski i zagranicy. Działalność Centrum Edukacji Ekologicznej Natura 2000 "EKO-WIEŻA", ma także przywrócić Sokołowsku należne miejsce na mapie kulturalnej Europy.

Cała trudność, ale i płynąca z tego satysfakcja, że udało się ocalić coś od zniszczenia i zapomnienia. Mam zawsze osobisty stosunek do przedmiotów wykonanych czyjąś ręką, gdzie widać nie tylko pracę, ale i kunszt. Ten obiekt był pełen takich perełek, ale został nie tylko spalony, ale i okradziony. Jesteśmy bardzo szczęśliwy z tak namacalnego efektu naszej pracy, ale również pracy wszystkich naszych współpracowników i instytucji współfinansujących. To, co dla wielu przez lata było niemożliwe, teraz otwiera drzwi dla wszystkich. Fundacji, czyli kompleksu sanatoryjnego, rozpościera się przepiękny park, bardzo ciekawe okazy starodrzewia, bardzo ciekawe okazy starych, dwustuletnich drzew, ale, całe Sokołowsko jest praktycznie pogrążone w zieleni.  Z tarasu widokowego można zobaczyć, jak wspaniałe góry są wokół nas, jak wspaniałe otaczają nas panoramy, gdzie można się udać na pieszą wycieczkę, wobec tego wszystkich zapraszam do obserwacji tego, co się dzieje w Sokołowsku, tego co się dzieje w sztuce w Sokołowsku, ale również do korzystania z całego bogactwa propozycji, które są wokół nas – wyjaśnia Bożenna Biskupska, Wiceprezes Fundacji IN SITU.  

Fundacja Sztuki Współczesnej In Situ w 2007 roku rozpoczęła działania na rzecz odbudowy tego niezwykłego, neogotyckiego kompleksu. Remont Eko-Wieży kosztował prawie 3,8 mln złotych, z czego 75 procent kwoty pochodzi ze środków z Unii Europejskiej i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

3 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page