top of page

EKO WYDARZENIA W WAŁBRZYCHU


W czerwcu Ekopraktyczni zapraszają na dwa wydarzenia w Wałbrzychu - oba związane z ekologią, zdrowiem i oba w formie festynu - 17 czerwca w Parku im. Jana III Sobieskiego a 24 czerwca na wałbrzyskim rynku.

Wyjątkowy piknik w Parku Sobieskiego - uwaga zmiana terminu!

Park Sobieskiego po modernizacji jest wyjątkowym i jakże zielonym miejscem w samym sercu Wałbrzycha. Trzy lata temu pierwszy raz zapraszaliśmy na ekologiczny piknik pod hasłem „Życie wraca do Sobieskiego”. Hasło jest nadal aktualne, dlatego zachęcamy wszystkich wałbrzyszan, aby spotkać się na naszym pikniku w sobotę 1 lipca od 14.00 do 20.00 w Ogrodzie Różanym (poniżej kortów). To idealne miejsce na rozmowy o ekologii w atmosferze zabawy z programem dla całych rodzin.


W tym roku piknik otrzymał Certyfikat Zrównoważenia Śladu Węglowego. Co to oznacza? To wydarzenie będzie najbardziej ekologicznym Piknikiem w Wałbrzychu.

Co będzie się działo? Zaczniemy rozgrzewką sportową ze znanym kulturystą, trenerem personalnym – Mateuszem Brzuchaczem – który stawał na podium Mistrzostw Polski. Będzie też udzielał porad jak ćwiczyć skutecznie i bezpiecznie. Ruch to zdrowie, dlatego też nie zabraknie wyciszającej JOGI oraz pobudzającej ZUMBY. Będą też zawody sportowe i biegi.

Do tego konkursy dla najmłodszych i tych nieco starszych, do wygrania cenne nagrody m.in. rower, karnety na siłownię, ekologiczne gadżety i wiele innych. Zachęcamy już teraz dzieci i młodzież do konkursu wokalnego – warto przygotować repertuar. Jeśli mowa o śpiewie, to zapraszamy na koncert polskich przebojów, który zakończy nasz piknik.

Warsztaty ekologicznych zabawek to miejsce, gdzie każde dziecko wykona samodzielnie zabawkę, a później weźmie ją ze sobą. Dla tych, którzy uwielbiają skakać, będą czekać bezpłatne dmuchańce. Do tego interaktywne przedstawienie. A może jazda samochodem? To będzie możliwe na ekosymulatorze jazdy, na którym sprawdzają swoje umiejętności rodzice, a dzieci właśnie je zdobywają.

Piknik potrwa kilka godzin, dlatego nie może na nim zabraknąć jedzenia. Będziemy częstować zdrowymi i smacznymi przekąskami, ale też zapewniamy, że będzie można skosztować większych dań. Będą także stoiska z ekologiczną żywnością i kosmetykami.

Na wszystkich uczestników czeka konkurs, który będzie polegał na zdobywaniu „pieczątek” – brzmi dość tajemniczo, ale ta niespodzianka spodoba się tak dzieciom jak i rodzicom. Bądźcie z nami 17 czerwca.

Nieruchomości i największy festyn rodzinny?

Jakie jest naprawdę Śródmieście, czy można z całą rodziną przyjść na targi nieruchomości i czy budowanie, poprawianie i upiększanie naszych domów i mieszkań może być ekologiczne i ekonomiczne zarazem? Na te pytania odpowiedzi będą czekały na I Targach Nieruchomości połączonych z największym Festynem Rodzinnym – już 24 czerwca na wałbrzyskim rynku.


Gdy słyszymy targi nieruchomości, to pierwsza myśl: spotkanie tych co kupują i sprzedają. Trudno doszukać się w tym okazji na spędzenie czasu z rodziną i do tego świetnie bawiąc się. Są jednak wyjątki i taki nastąpi 24 czerwca (sobota) na wałbrzyskim rynku między godziną 13.00 a 19.00.

Jeśli to targi nieruchomości, to nie może zabraknąć biur, które zaprezentują swoją ofertę, jednak nie zrobią tego w typowy sposób – każde stoisko będzie interesujące tak dla dorosłych jak i dla dzieci.

Na tym nie koniec – zaczniemy występem osób znanych w Wałbrzychu, m.in. radnych, którzy nawiążą do tematyki w mieszkań w znanym utworze (jaki to tytuł, będą wiedzieli ci, którzy przyjdą do rynku).

Gdy rodzice będą zapoznawali się z ofertą stoisk (biur nieruchomości, firm budowlany, instalacyjnych, dekoratorskich itp.), najmłodsi będą mogli skakać na dmuchańcach (bezpłatne), próbować swoich sił na warsztatach robienia zabawek ekologicznych (które zabiorą ze sobą). Będą też bańki mydlane, pokaz i warsztaty żonglerów, szczudlarze. A na głodnych będą czekały rozmaite przekąski.

Na scenie wystąpią zespoły z WOK, zaprezentują się też wałbrzyskie instytucje kultury i szkoły. Na zakończenie zagramy największe polskie przeboje.

Przypominamy: 24 czerwca (sobota) między godziną 13.00 a 19.00 – spotykamy się na wałbrzyskim rynku!4 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page