top of page

EKOLOGICZNY OGRÓD DZIĘKI WBP


Dzięki środkom z Wałbrzyskiego Budżetu Partycypacyjnego w siedzibie Rady Wspólnoty Samorządowej Nowe Miasto już wkrótce uruchomiona zostanie pracownia komputerowa. Rozbudowywany jest również Ekoogród na terenie wspólnoty.

Rada Wspólnoty Samorządowej zgarnęła całą pulę środków w poprzedniej edycji Wałbrzyskiego Budżetu Partycypacyjnego. Widać już efekty rozpoczętych niedawno prac. Siedziba przy ul. Piłsudskiego 102 ma już nowe okna a to oznacza, że w lokalu nareszcie jest ciepło. Wcześniej były problemy z dogrzewaniem pomieszczeń. Dzięki Budżetowi Partycypacyjnemu udało się powiązać wymianę okien z projektem pracowni komputerowej, którą niebawem będzie udostępniona mieszkańcom. W planach są też szkolenia z zakresu obsługi komputera.

Drugim projekt realizowany na terenie RWS-u to Eko ogród - miejsce spotkań mieszkańców dzielnicy Nowe Miasto. To miejsce rozrasta się już od wielu lat między innymi dzięki Funduszowi Toyoty. Tym razem powstanie tam między innymi tor do gry w petanque. Ekoogród będzie tętnił życiem dopiero po zimie.

3 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page