top of page

EKOLOGICZNY PIKNIK NA KONIEC LATA - JUŻ JUTRO!!


Czas urlopów i wakacji dobiega końca. Jeszcze raz możemy oddać się aktywnemu wypoczynkowi i jednocześnie zadbać o urodę, środowisko naturalne i oczywiście dobry humor. 12 września, w sobotę burmistrz Szczawna-Zdroju oraz portal Ekopraktyczni.pl zapraszają na ekologiczny piknik do Parku Zdrojowego.

Ekopraktyczni.pl w czerwcu przywracali życie w Parku im. Jana III Sobieskiego w czasie ekologicznego pikniku. Teraz zapraszają razem z władzami Szczawna-Zdroju na kolejny rodzinny piknik ekologiczny do Parku Zdrojowego im. H. Wieniawskiego.  – Ostatni ekologiczny piknik, który organizowaliśmy w Parku Sobieskiego, przekonał nas, że edukacja ekologiczna przez gry i zabawy połączona z rozrywką dla całych rodzin to doskonały sposób na integrację lokalnych społeczności i zachęcanie jej do troski o środowisko naturalne – mówi Aldona Ziółkowska-Bielewicz, redaktor naczelna Ekopraktyczni.pl.


W sobotę, 12 września na 10.00 zapraszamy przede wszystkich najmłodszych, dla których czekać będą bezpłatne lody (dla pierwszych stu osób). Nie tylko mali, ale i duzi będą mogli dowiedzieć się jak efektywnie ćwiczyć, bo jeśli ekologia to również zdrowie i sport.

Zaczniemy od sportowej rozgrzewki z koszykarzami Górnika Wałbrzych. Inną formą aktywności, do jakiej będziemy zachęcać będzie joga – idealna dla każdego niezależnie od wieku, formy i umiejętności.

Nie tylko na najmłodszych czekają konkursy, przedstawienia i zabawy oraz nagrody w postaci sportowego sprzętu. O zdrowie i urodę – trzymając się nadal tematu ekologii - będzie można zadbać między innymi z Kliniką Urody, która zaprezentuje pokaz stylizacji, ekologiczne kosmetyki i udzieli porad.

Gotowanie na żywo połączone z degustacją zapewni na pikniku Restauracja Maria. Czeka nas próbowanie potraw opartych na składnikach tradycyjnych i ekologicznych zarazem.

Codzienna troska o środowisko naturalne przejawia się w drobiazgach. Mamy pomysł na to jak zachęcić uczestników pikniku do efektywnej segregacji odpadów.

Zapraszamy do Parku Zdrojowego 12 września na godzinę 10.00.

5 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page