top of page

GALERIA VICTORIA W EKOLOGICZNEJ ODSŁONIE


Jak ważne jest zwrócenie uwagi na ekologię, przekonujemy się coraz częściej. Alarmują naukowcy, ekolodzy, że zmiany klimatu odczujemy już za chwilę. Promowanie przez Galerię Victorię idei Stop Plastik to wyjątkowe wydarzenie, bo łamie stereotypy o funkcjach centrum handlowego i to kolejny dowód, że Wałbrzych jest w ekologicznej awangardzie.

Warsztaty dla najmłodszych i tych starszych, warsztaty z upcyklingu, zabawy, gry, edukacja, rozmowy, prezentacje – to wszystko miało miejsce 18 maja w Centrum Handlowym Galeria Victoria.

Czy Galeria Victoria to dobre miejsce na event ekologiczny? Moim zdaniem doskonałe. Naprawdę wiele osób, przez długi czas – zwłaszcza w soboty – spędza czas w centrum handlowym, dlaczego nie wykorzystać tego czasu, skupić uwagę odwiedzających to miejsce i w atrakcyjnej formie poruszyć bardzo ważne tematy, a co nich na pewno należy ekologia? – mówi Aldona Ziółkowska-Bielewicz, organizatorka eventu i prezeska Hornet4, do którego należy projekt Ekopraktyczni.pl i dodaje – Przepracowaliśmy w sobotę wiele godzin z dziećmi i dorosłymi na warsztatach z upcyklingu, które udowadniają, że z teoretycznych odpadów można stworzyć nowe praktyczne rzeczy. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się na przykład torby z T-shirt’ów, które wspólnie tworzyliśmy i ozdabialiśmy. To była doskonała zabawa, a torby były od razu używane w czasie zakupów. A to tylko jeden z licznych punktów programu ekologicznej soboty w Galerii.


Galeria Victoria wpisała się w akcję Stop-Plastik, którą zainicjował w Wałbrzychu Prezydent Miasta drRoman Szełemeji w czasie eventu również przypomniał mieszkańcom jaki jest cel tej akcji – ograniczenie ilości zużywanego plastiku, ekologiczne praktyki na co dzień i dbanie o naszą planetę troszcząc się o najbliższe nam otoczenie. Jak wprowadzić w naszą codzienność te praktyki wyjaśniała w czasie kilku rozmów drMałgorzata Beślerzewska, redaktorka naczelna Ekopraktyczni.pl.


Mieliśmy także okazję dowiedzieć się czym zastąpić plastik i jak go przetwarzać, a to na stoisku Kids Tech między innymi dzięki drukarkom 3D. Na warsztatach z mody upcyklingowej nabywaliśmy praktycznych umiejętności nadawania drugiego życia naszej odzieży. Było też stoisko z tradycyjnymi wyrobami spożywczymi od Bacówki. Nie zabrakło konkursów i gier, w których nagrodami były prezenty od najemców z GV, tj.: Douglas, Rossman, Ziaja, Kinder Planeta, Fido czy Agata Meble.

Wałbrzych jako pierwszy w Polsce rozpoczął akcję Stop Plastik. Wałbrzyska Galeria Victoria, prawdopodobnie jako pierwsza w kraju, zorganizowała event promujący rozsądną konsumpcję. Jesteśmy ekologiczną awangardą w skali kraju.

3 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page