top of page

GDZIE ŻÓŁTE WORKI NA ZALESIU?


Wrocławskie Osiedle Zalesie. Tu nie wszyscy mieszkańcy wystawiają „żółte worki” na tworzywa, dlatego otrzymali list, w którym adresaci obok instrukcji jak segregować odpady, znaleźli worek na tworzywa.

– Szanowny Mieszkańcu osiedla Zalesia – pisze w liście WPO Alba i przypomina – W związku z obowiązującym systemem gospodarki odpadami, którego celem jest zwiększenie selektywnej zbiórki odpadów, zachęcamy Państwa do jeszcze skuteczniejszej segregacji odpadów. Z naszych obserwacji wynika, że przed Państwa posesją nie został wystawiony „żółty worek”.

Pismo otrzymali ci mieszkańcy Zalesia, którzy nie wystawili worków na tworzywa sztuczne. Dowiedzieli się z niego między innymi, że odpady z tworzyw sztucznych będące surowcem stanowią objętościowo ponad połowę odpadów, dlatego zapełniony przez Państwa „żółty worek” zwiększa ilość surowców, które otrzymują „drugie życie” poprzez poddanie ich procesom recyklingu. 

Do pisma dołączony został „żółty worek”  jako  przypomnienie o selektywnej zbiórce tworzyw sztucznych, metali i opakowań wielomateriałowych.  Jako pakiet startowy ma zachęcić mieszkańców  do segregacji.  Za 2 tygodnie  czyli  przed następnym odbiorem żółtych worków  czyli  14 maja  mieszkańcy  zobaczymy  nasze działania przyniosły rezultaty  w postaci  wystawionych  przed posesjami żółtych worków.   WPO Alba zapewnia też, że informacja o prowadzonych działaniach została przesłana do Rady Osiedla Zacisze-Zalesie-Szczytniki.  Jeżeli okaże się, że w ten sposób można skutecznie dotrzeć do mieszkańców, rozszerzymy akcję na cały Wrocław. 

4 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page