top of page

IV EKO WYZWANIA, BĄDŹ Z NAMI W KWIETNIU!


Zapraszamy w kwietniu na Eko Wyzwania, gdzie ekologię odmienimy przez wszystkie przypadki.

Pytania o powietrze jakim oddychamy, o to czy chcemy żyć zdrowo mogą brzmieć jak truizm, ale to pozory, bo – a mówimy to na podstawie doświadczenia z poprzednich konferencji – pojawiają się one zawsze w rozmowach o ekologii, a odpowiedzi wcale nie są takie oczywiste.

Dlaczego Eko Wyzwania?

Ekologia – w naszej opinii – wymaga holistycznego podejścia do tematu. Nie sposób mówić o jakości powietrza pomijając segregację odpadów i spalanych plastykach w domowych piecach. Trudno mówić o zmianie szkodliwych przyzwyczajeń zapominając o edukacji ekologicznej. Przykłady można by tak mnożyć jeszcze długo. Wybraliśmy konferencję, która opiera swój program na kilku ważnych sprawach, a nie koncentruje się na jednym zagadnieniu. Eko Wyzwania to spotkania poświęcone bieżącym, często palącym tematom.

Na IV Eko Wyzwaniach poruszymy przede wszystkim sprawy: jakości powietrza, gospodarki odpadami oraz środków, sposobów pozwalających realizować ekologiczne rozwiązania.

Co nas wyróżnia?

Eko Wyzwania to okazja na wymianę poglądów, dyskusje, wspólne szukanie odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania z zakresu ekologii. Zapraszamy do udziału naukowców, przedsiębiorców, samorządowców, przedstawicieli NGO’s. Konferencję organizujemy we współpracy z Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu.

Konferencję otworzy prof. dr hab. Mariusz Orion Jędrysek, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Środowiska, Główny Geolog Kraju.W programie ponadto:

  • Przed jakimi wyzwaniami ekologicznymi stajemy? Wprowadzi nas w ten temat Marcin Popkiewicz – pisarz (Świat na Rozdrożu, Rewolucja energetyczna, ale po co?) naukowiec, wykładowca.

  • Wyzwania ekologiczne w samorządzie – tego tematu podejmie się Poseł Wojciech Murdzek, który nawiąże do doświadczeń, gdy pełnił funkcję Prezydenta Miasta Świdnicy.

  • Innowacyjne rozwiązania w technologiach grzewczych dla różnych grup odbiorców. (Viessmann)

  • Ekologiczne rozwiązania w komunikacji miejskiej szansą na obniżenie emisji - Małgorzata Durda - Dyrektor ds. Sprzedaży Autobusów, Volvo Polska.

  • Czy zrównoważony rozwój w przemyśle to sposób na oszczędzanie? Daniel Okręglicki –– Inżynier ds. ochrony środowiska, 3M w Polsce.

  • Filozofia, problemy i kierunki w działaniach mających na celu podnieść jakość powietrza – dyrektor Paweł Karpiński z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

  • Smog w mieście – kampanie społeczne, rozwiązania i ustawa antysmogowa – to podstawowe tematy prezentacji Dolnośląskiego Alarmu Smogowego - Krzysztof Smolnicki, Prezes Zarządu Fundacji EKOROZWOJU FER.

  • Standard pasywny jako filozofia budowania obiektów – rozwiązanie w redukcji zanieczyszczenia powietrza – Bartosz Królczyk, Prezes Stowarzyszenia Wielkopolski Dom Pasywny, Patron Merytoryczny Konferencji.

  • Temat gospodarki odpadów podejmie Poseł Stanisław Gawłowski oraz przedstawiciel firmy WPO ALBA.

  • Panele dyskusyjne m.in. na temat świadomości ekologicznej – jej budowania i poszerzania o kolejne dziedziny życia również w odniesieniu do zmian społecznych. Do dyskusji zaprosiliśmy m.in. prof. Jerzego Zwoździaka, szefa Narodowego Centrum Jakości Powietrza, Posła Wojciecha Murdzka, czy Jerzego Ignaszaka - Zastępcę Prezesa Zarządu WFOŚiGW we Wrocławiu.

Zaplanowaliśmy również przerwę kawową oraz zdrowy, ekologiczny lunch.

Kiedy i gdzie?

IV Eko Wyzwania już 11 kwietnia 2016 roku (poniedziałek). Zapraszamy ponownie do Pałacu Pawłowice przy Pawłowickiej 87 we Wrocławiu. Wstęp na Eko Wyzwania jest bezpłatny, jednak liczba miejsc ograniczona, dlatego należy zgłaszać się mailowo na adres gosia@ekopraktyczni.pl tylko do 6 kwietnia!

Partner główny

Partner merytoryczny
5 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page