top of page

KOSZ, KTÓRY SAM SEGRGUJE?


Partner konferencji X Eko Wyzwania prezentował podczas konferencji innowacyjne rozwiązanie jakim jest Bin-e,  inteligentny kosz, który całkowicie wyręcza użytkownika z segregacji śmieci. Urządzenie automatycznie rozpoznaje, sortuje i kompresuje odpady.


Przeznaczone jest do biur i miejsc publicznych, w których trudno wprowadzić skuteczną segregację. Identyfikuje rodzaj odpadu za pomocą autorskiego systemu rozpoznawania i umieszcza go w odpowiednim pojemniku. Moduł kompresji zmniejsza objętość papieru oraz plastiku. Urządzenie zbiera dane na temat przetwarzanych przedmiotów i wysyła je do chmury. Platforma IoT umożliwia wygodne zarządzanie urządzeniem. Bin-e umożliwia optymalizację operacji związanych z zarządzaniem odpadami oraz zapewnia zmniejszenie ich kosztów. Ponad to usprawnia proces recyklingu i dostarcza wysokiej jakości surowiec do ponownego przetworzenia.

Dzięki Bin-e do recyklingu trafia czystszy, lepszej jakości surowiec, bo wyeliminowany zostaje tzw. „ludzki błąd”. Wiele ludzi nie wie, jak poprawnie segregować lub uważa to z innych powodów (np. brak odpowiedniej infrastruktury) za zbyt uciążliwe. Bin-e całkowicie eliminuje człowieka z tego procesu, umożliwiając sortowanie odpadów przy minimalnym wysiłku. Zbierane dane dają szczegółowy pogląd na to, ile z wyrzucanych odpadów można ponownie przetwarzać, a ile nie nadaje się do recyklingu. Na tej podstawie można podjąć działania, aby zredukować ilość odpadów trudnych do wtórnego wykorzystania.

Funkcje dla gospodarki w obiegu zamkniętym:

Bin-e zwiększa wydajność wielu ogniw łańcucha recyklingowego, co jest kluczowym elementem gospodarki w obiegu zamkniętym. Podnosi wskaźnik recyklingu i zmniejsza ilość odpadów, które trafiają na wysypiska. Urządzenie usprawnia recykling poprzez zapewnienie dużej ilości poprawnie posortowanych odpadów w miejscach, w których trudno wprowadzić efektywną segregację. Ponad to Bin-e pozwala na optymalizację procesów związanych z zarządzaniem odpadami jak np. dostosowanie czasu odbioru śmieci, zmniejszenie częstotliwości i kosztu wywozu oraz zmniejszenie emisji CO2 związanych z transportem odpadów.

30 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page