top of page

NIE SEGREGUJĄ W DŁUGOŁĘCE


Co w Długołęce trafia do pojemników na odpady? Można śmiało powiedzieć, że wszystko i że rzeczywistych odpadów jest tam najmniej.

Rozpoczęła się akcja edukacyjna „buźka" w Długołęce. Naklejki zostały naklejona na 138 pojemnikach. Sprawdzono 147 lokalizacji. Mieszkańcy dużo jeszcze muszą się dowiedzieć o segregacji – krótko relacjonuje akcję Aleksandra Wienckiewicz, Kierownik Wydziału Obsługi Gmin w WPO ALBA S.A.

Pracownicy Alby 15 maja sprawdzali jak mieszkańcy Długołęki segregują odpady. W pojemnikach przeznaczonych na odpady zmieszane, czyli takie, które już nie mogą być użyte ponownie, znaleźli wiele surowców. Tylko 9 pojemników nie oznaczono naklejką z grafiką smutnej buzi i z treścią: Popraw swoją segregację! W tym pojemniku na odpady zmieszane znaleźliśmy surowce. Papier, szkło i plastik to nie są śmieci!

Akcję oklejania pojemników prowadzi WPO ALBA cyklicznie w miejscowościach, gdzie powierzono jej odbiór odpadów, a my informujemy o efektach na stronach Ekopraktyczni.pl. Zazwyczaj wyniki przekonują, że mieszkańcy jeszcze muszą bardziej przyłożyć się do segregacji. Pamiętajmy, że przez brak segregacji traci środowisko (a w raz z nim i my sami) oraz traci nasz budżet. 

3 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page