top of page

OSTRZEŻENIA I PROŚBY


Deszczu jak na lekarstwo, a gdy przyjdzie to w towarzystwie burz. Upał może również ograniczyć dostawy energii elektrycznej. Zmiany klimatyczne są coraz dotkliwsze.

Oleśnickie media informują dzisiaj o burzy, która we wtorek wieczorem skutkowała zniszczeniami. Nawałnica, która przeszła przez powiat, najbardziej dała się we znaki mieszkańcom Twardogóry.

Również we wtorek wrocławianie przekonali się, że 20 stopień zasilania oznacza kłopoty w codziennym życiu. W związku z oszczędnościami energii tramwaje kursowało zdecydowanie rzadziej.

W wyniku działalności człowieka klimat ociepla się szybciej, niż działoby się to samoistnie. Rekordowe upały, gwałtowne zmiany pogody, i wzrastająca częstotliwość rzadko spotykanych wcześniej zjawisk jak huragany, nawałnice to efekty zmian klimatu. Nie dość, ze człowiek wpływa na środowisko to popełnia drugi błąd, nie zabezpiecza się przed negatywnymi efektami swoich działań.

Ostrzegamy przed kolejnymi nawałnicami, których możemy spodziewać się w najbliższych dniach na Dolnym Śląsku, a zarazem zachęcamy do rozważenia na przyszłość instalacji przydomowych odnawialnych źródeł energii, które uniezależnią nas w pewnym zakresie od energetyki konwencjonalnej.  Słowem, bądźmy Ekopraktyczni.

4 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page