top of page

SOBIESKI ŻYJE - EKOLOGICZNY PIKNIK RODZINNY


Po pierwsze ekologia, po drugie rewitalizacja Parku im. Jana III Sobieskiego w Wałbrzychu – to dwa najważniejsze, ale nie jedyne preteksty, aby ponownie spotkać się, tym razem 11 czerwca, na pikniku dla rodzin. Tego dnia każdy konkurs, warsztat, nagroda czy przekąski inspirowane były przede wszystkim ekologią, natomiast tłum uczestników pikniku upewnił nas, że Park Sobieskiego tętni życiem.Park Sobieskiego w Wałbrzychu po rewitalizacji jest doskonałym miejscem do aktywnego wypoczynku dla całych rodzin. Jednak, aby przekonać się, jak zmienił się, należy najpierw zaprosić do niego wałbrzyszan, dlatego już drugi raz spotkaliśmy się tu na Ekologicznym Pikniku Rodzinnym. Razem z Prezydentem Miasta Wałbrzycha - Romanem Szełemejem i partnerami: Toyota Motor Manufacturing Poland, Poland Smelting Technologies POLST, Toyota Tsusho oraz Faurecia Wałbrzych, Alba Dolny Śląsk i Auchan przygotowaliśmy wiele konkursów, nagród, atrakcji, zabaw dla całych rodzin, a wszystko w kontekście ekologii.


Najwięcej emocji budziły konkursy na ekologiczne hasło nawiązujące do Toyoty i pikniku oraz Quiz Segregator, w którym nagrodę wręczał Prezydent Roman Szełemej – w obu główną nagrodą był rower miejski. Najmłodsi sprawdzali się w kolejnych konkursach, natomiast warsztaty kosmetyczne przykuwały uwagę przede wszystkim kobiet, a mężczyźni chętnie sprawdzali swoje umiejętności na ekosymulatorze jazdy.

Aby zbudować klimat pikniku na wszystkich uczestników czekały rozłożone na trawie koce. Zdrowe i ekologiczne przekąski, świeże soki, naleśniki przygotowali uczniowie z Zespół Szkół Nr 7 im. Komisji Edukacji Narodowej w Wałbrzychu. O naszą kondycję fizyczną zadbał Fun Fitness – zumba okazała się znakomitym pretekstem do zabawy. Na zakończenie Michał Rudaś, wokalista znany m. in. z programu "The Voice of Poland", zaprezentował piosenki z ostatniej płyty „Wieloryby i Syreny”.

Już teraz zapraszamy na kolejny piknik, który za rok w tym samym miejscu.


Więcej zdjęć na naszym Facebooku EKOpraktyczni. Polub Nas! Album z fotorelacją pod tym linkiem.

Relacje z naszego pikniku także w lokalnych mediach:
8 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page