top of page

„STO LAT” TO ZA MAŁO!


Wielokwiatowy, lipowy, akacjowy, gryczany. Bez dodatków, z czekoladą bądź owocami. Dla zdrowia, urody i smaku. Jego właściwości są zbawienne na różnego rodzaju przypadłości, nie wyobrażamy sobie okresu przeziębień bez miodu, leczymy nim schorzenia wątroby, obniżamy ciśnienie, poprawiamy humor. Istne lekarstwo dla ciała i duszy! W dniu jego producentów, czyli pszczół szczególnie przyglądamy się ich znaczeniu dla środowiska i człowieka.

 Światowy Dzień Pszczół, bo o nim mowa, obchodzimy już po raz trzeci. Nie bez powodu ONZ postanowił świętować obecność najważniejszych zwierząt na świecie, ustanawiając 20 maja Światowym Dniem Pszczół. Są zagrożone, a przecież bez nich nie ma nas, ludzi. Zastanawia Was jak bardzo jesteśmy od nich zależni? Przyjrzyjmy się faktom z życia naszych pracowitych przyjaciół.

 Bez pszczół nie ma owoców, warzyw i kwiatów. Odgrywają tak ważną rolę w ekosystemie, że bez nich, najważniejszych zapylaczy, załamałaby się produkcja żywności. Zapylają ok. 80% gatunków roślin. Współczesna gospodarka rolna, ale i zmiany klimatu nie sprzyjają jednak ich obecności, stąd liczne apele o wspólną troskę o ich los – sadzenie roślin miododajnych we własnych ogródkach czy na balkonach, codzienna dbałość o ochronę środowiska czy włączanie się w społeczną akcję Greenpeace’u – Adoptuj Pszczołę. Dla nas każda jest piękną i mądrą Mają – jej ciepły wizerunek znają kolejne pokolenia, dlatego z nadzieją liczymy, że przeżyje następne, że dzisiejsze „Wszystkiego Najlepszego” przełoży się na ich dobre życie w środowisku naturalnym. Są starsze od dinozaurów, dlatego zaśpiewane im „Sto lat” to zdecydowanie za mało! Dziękujemy im dziś również za to, że jesteśmy!8 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page