top of page

SZALONE KUBEŁKI


Czyli jak dzieci przypominają dorosłym o segregacji. Rokrocznie związek gmin powiatu dzierżoniowskiego ZGPD-7 organizuje akcję informacyjną dotyczącą gospodarki odpadami. Każdorazowo bierze w niej udział kilkuset uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z Dzierżoniowa, Bielawy, Pieszyc, Piławy Górnej, Ostroszowic, Gilowa, Niemczy, Przerzeczyna Zdroju, czy Tuszyna

W czasie trwania akcji, w okolicach sklepów, zwłaszcza marketów, można spotkać grupy uczniów, ubranych w białe koszulki ze znakiem związku gmin. Informują oni dorosłych o właściwym postępowaniu z odpadami oraz zachęcają mieszkańców do większego zaangażowania w segregowanie odpadów, a co za tym idzie ograniczenie składowania odpadów na składowisku.

- Akcja odbywała się w okolicy obiektów handlowych, ponieważ już na etapie zakupów decydujemy o tym, jakie produkty i opakowania wybieramy, co przekłada się na ilość śmieci, które wytworzymy - przekonuje Piotr Furtak, prezes ZGPD-7.


Przechodnie, którzy odpowiedzieli na pytania dotyczące segregowania odpadów byli nagradzani lnianymi, trwałymi torbami na zakupy. Uczniowie zachęcali w ten sposób do rezygnacji z jednorazowych foliowych reklamówek. Mieszkańcy otrzymywali także ulotki i broszury z informacjami, jak segregować odpady, co zrobić z odpadami niebezpiecznymi i problemowymi, jak stare meble, gruz czy żarówki.

Nagrodami dla uczniów, którzy wzięli udział w akcji były godzinne bilety wstępu na pływalnię miejską w Bielawie. Szkoły biorące udział w akcji otrzymały atlasy do przyrody i geografii.3 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentários


bottom of page