top of page

TU KAŻDY SZCZEGÓŁ JEST EKO


Każdy uczeń może odpocząć tu na eko-dywanie, i eko-pufach Alba – w miejscu, które powstało w Szkole Podstawowej nr 37 im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Kuźnikach.

Otwarcie Alba EkoKącika, które przypadło na 4 maja, było okazją do zabawy i nauki zarazem dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 37 w Kuźnikach. Miejsce powstało z myślą o edukacji ekologicznej najmłodszych, a pomysł na jego aranżację ma zachęcić uczniów do spędzania tu wolnych chwil. Z tablic edukacyjnych przygotowanych przez WPO Alba dzieci dowiedzą się jaka jest droga przetwarzania butelki PET, kartonu i butelek szklanych. Znajdują się tu również meble z recyklingu, które są przykładem jak można wykorzystać starą drewnianą skrzynkę do transportu owoców. Oczywiście nie mogło zabraknąć pojemników na odpady segregowane, które są przez dzieci zapełniane surowcami.

Oficjalnemu otwarciu towarzyszył pełen ceremoniał. Dzieci z klas 1A i1C w strojach galowych brały aktywny udział w konkursach o tematyce ekologicznej, a całość spotkania uświetnili obecnością Dyrektor Szkoły Katarzyny Cichosz oraz Dyrektor Handlowy WPO ALBA Jacek Papież. Gościem szczególnym był pluszowy miś – Franek – który przybył do pierwszoklasistów, aby przekazać wiedzę jak prawidłowo segregować odpady. 38 pełnych energii uczniów przystąpiło drużynowo do konkursu, w którym wykazali się nie tylko wiedzą z zakresu segregacji odpadów i ich wtórnego wykorzystania, ale także wzorową współpracą w wykonywaniu zadań. Każdy z uczniów został zwycięzcą.

4 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentários


bottom of page