top of page

TYDZIEŃ DLA PRZEDSIĘBIORCZYCH


Świadomy rozwój szanuje środowisko naturalne. Od 16 XI zaczyna się Światowy Tydzień Przedsiębiorczości.

W dniu 16 listopada rozpoczyna się Światowy Tydzień Przedsiębiorczości (Global Entrepreneurship Week). Jest to międzynarodowy projekt promujący świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw. Organizowany od 2008 roku, w 143 krajach świata, w tym w Polsce. Każdego roku w listopadzie organizacje, instytucje i firmy, którym zależy na rozwijaniu przedsiębiorczości, organizują bezpłatne szkolenia, warsztaty, debaty i konkursy pomagające zdobyć wiedzę z zakresu zakładania i rozwijania własnej działalności gospodarczej, budowania sieci kontaktów, zakładania start-upów, czy budowania własnej marki.

Fundacja „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego oraz Sudecka Izba Przemysłowo Handlowa włączyły się w to przedsięwzięcie, przygotowując projekt "Partnerstwo na rzecz przedsiębiorczości młodych" skierowany do nauczycieli i uczniów szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych powiatu świdnickiego oraz dzierżoniowskiego.

Podczas tego tygodnia w terminie 16-20.11 odbędą się:

Warsztaty: dla nauczycieli "Przedsiębiorczy nauczyciel z wykorzystanie innowacyjnego narzędzia " Kalejdoskop kariery” oraz prezentacja działań oraz idei funkcjonowania Inkubatora Przedsiębiorczości.

Warsztaty dla uczniów:

· "Mój biznes" skierowany do uczniów szkól ponadgimnazjalnych związane z konkursem na najlepiej napisany mini projekt własnego biznesu.

· "Kalejdoskop kariery" planowanie swojej przyszłości zawodowej.

· Wizyty studyjne w przedsiębiorstwach „Od marzeń do kariery” spotkania w terenie.

"Piknik przedsiębiorczości" na którym zostaną rozstrzygnięte dwa konkursy:

· KONKURS na najlepszy pomysł na przyszłoroczny „Tydzień przedsiębiorczości”

· KONKURS – na najlepiej napisany mini projekt własnego biznesu.

Program

Wydarzenia zaplanowane są zarówno w siedzibie SIPH jak i Fundacji „Krzyżowa”. Pełen program dostępny na stronie www.siph.pl oraz www.krzyzowa.org.pl

Zainteresowane szkoły (nauczycieli i uczniów) zapraszamy kontaktowania się z koordynatorami:

SIPH – Beata Drozdowska beata.drozdowska@siph.pl

Fundacja „Krzyżowa” – Alicja Przepiórska alicja@krzyzowa.org.pl

3 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page