top of page

UPAŁY I EKO WZYWANIA


Ciepło, cieplej, upalnie… Rekordowy wzrost temperatur to bardzo niebezpieczna konsekwencja wpływu ludzkości na środowisko naturalne. Trzeba też nauczyć się tę konsekwencję ponosić. Jak dostosować na przykład miasta do zmian klimatycznych? Między innymi o tym na VIII Eko Wyzwaniach.

Spójrzmy na kilka informacji z lipca. Około 2000 interwencji strażackich, 427 ewakuowanych osób, 32 uszkodzone budynki, setki połamanych drzew, podmyte ulice, podtopione domy – to bilans gwałtownych burz, które przeszły nocy nad Polską nocą z 18 na 19 lipca. To jedyni przykład ekstremalnego zjawiska pogodowego jakich obserwujemy coraz więcej.

Teraz nastała fala upałów. Oczywiście zjawiska pogodowe nie zamykają się w granicach jakiegoś państwa. Lejący się żar z nieba doskwiera tak w Polsce jak na przykład w Niemczech. Japonia osiągnęła 5 sierpnia 41 stopni Celsjusza – to najwyższa odnotowana temperatura w historii tego kraju. W tym samym czasie temperatura w Norwegii, Szwecji i Finlandii przekraczała 32 stopni – to również zaskakujące dane.

Przeciwdziałanie zmianom klimatycznym, ociepleniu klimatu to działania konieczne. Jednak równie ważne są działania, które mają dostosować miasta, rolnictwo itp. Do zjawisk, które mają czekają na nas z całą pewnością.

Na konferencji Eko Wyzwania mówimy między innymi o tym, jak sprostać wymaganiom ekologicznym i o tym jak podjąć wyzwanie zmian klimatu będziemy rozmawiać również.

Zapraszamy do udziału 25 września 2018 roku do Hotelu Śląsk we Wrocławiu na VII Eko Wzywania. Udział bezpłatny, wymagana rejestracja na adres gosia@ekopraktyczni.pl

4 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page