top of page

VII EKO WYZWANIA - BĄDŹ Z NAMI!


VII Konferencja Portalu Ekopraktyczni.pl „Eko Wyzwania w Gospodarce Odpadowej oraz Facility Management” - zapisz się już teraz!

Zarządzanie przez oszczędzanie? Odpady to nie problem? Na te pytania odpowiemy w czasie VII Eko Wyzwań 20 II, cyklicznej konferencji organizowanej przez Ekopraktyczni.pl.

Eko Wzywania są cyklicznymi konferencjami organizowanymi przez Ekopraktyczni.pl. Każda dotyczy ekologii, zarazem też każda dotyczy tematów aktualnych, które z punktu widzenia samorządów i firm przynoszą nowe rozwiązania, zwiększając efektywność ich działań.

Nasze konferencje to spotkania przedstawicieli biznesu, samorządów, nauki oraz organizacji pozarządowych. Gościmy prezydentów miast, burmistrzów, wójtów, prezesów firm (od mikro po duże przedsiębiorstwa), kadry zarządzającej, marszałków województw, naukowców i innowatorów. Gromadzą około 200 osób.

Na najbliższej konferencji odniesiemy się do dwóch tematów, które łączy ze sobą zarządzanie: „Eko Wyzwania w Gospodarce Odpadowej oraz Facility Management”.

Oszczędne korzystanie z zasobów przekłada się na efekt ekologiczny. Jeżeli zastosujemy je w domu, zauważymy, jak to dział po dłuższym czasie, co wynika ze skali. Natomiast, gdy zastosować je w przedsiębiorstwie – dość szybko dostrzeżemy oszczędności. Ekologia w codziennym zastosowaniu przejawia się właśnie najczęściej w oszczędzaniu. Czym jest idea zero waste, gospodarka obiegu zamkniętego, ograniczanie zużycia energii, wody? To nic innego, jeśli odsuniemy na bok pobudki ochrony  środowiska naturalnego, jak ograniczanie kosztów. Jednocześnie – i do takich wniosków dochodziliśmy wielokrotnie na Eko Wyzwaniach – ekologia nie jest droga z zasady, jak przekonuje powyższy przykład.

Postanowiliśmy odnieść się do dwóch zagadnień, ściśle związanych z zarządzaniem i z ekologią zarazem. Z jednej strony to Facility Management – stosunkowo nowa dziedzina optymalizacji działania na przykład przedsiębiorstw. Z drugiej strony – gospodarka odpadami – dotyczy absolutnie wszystkich: gospodarstw domowych, firm, gmin – i również wymaga zarządzania, aby zwiększać jej skuteczność selektywnej zbiórki.

W związku z tematyką VII Eko Wyzwania podzieliliśmy na dwa moduły, a w nich: panele dyskusyjne, analiza studium przypadku a całość zakończą warsztaty oraz networking.

W module o FM będziemy m.in. rozmawiać o: nowych technologiach i innowacjach w tej dziedzinie, standardach usług FM i czy się ono opłaca, a jeśli tak, to dlaczego.

W module gospodarki odpadami przyjrzymy się nowościom prawnym jakie stają przed tym sektorem, porozmawiamy o Gospodarce Obiegu Zamkniętego oraz o zarządzaniu właśnie w tym obszarze.

W ostatniej części konferencji zapraszamy na warsztaty. Jednocześnie będą przeprowadzane dla 2 grup. TEMATY WARSZTATÓW:

  1. Zastosowanie nowoczesnych technologii IT w usługach FM - zaprezentowanie narzędzi wspierających pracę każdego facility managera (Gegenbauer Polska).

  2. Jakie działania mogą poprawić sytuację dotyczącą segregacji, mniejszej produkcji odpadów (Ekosystem Sp z o.o.)

W panelach dyskusyjnych, warsztatach czy w roli prelegentów udział wezmą m.in.: Paweł Mucha  - dyrektor w Departamencie Edukacji i Komunikacji w Ministerstwie Środowiska; Bogusława Brzdękiewicz – dyrektor w Departamencie Gospodarki Odpadami (Ministerstwo Środowiska), Iwona Krwaczyk – wicemarszałkini UMWD; Paweł Karpiński – dyrektor w UMWD; Elżbieta Stępień – posłanka na Sejm; Bartłomiej Dessoulavy-Śliwiński - Specjalista, wykładowca i autor książek Facility Management; Andrzej Kotarba – Prezes Zarządu Gegenbauer Polska (Główny Partner 7. Eko Wyzwań); Maciej Bogucki – Dyrektor Region Dolny Śląsk Gegenbauer Polska; Marek Krauze – Audytor Techniczny Gegenbauer Polska; Andrzej Sobolak – ekspert w gospodarce odpadami m.in. Prezes Stowarzyszenia Biorecykling; Bartosz Małysa - Prezes Zarządu Ekosystem Sp. z o.o.7.

VII Eko Wyzwania – spotykamy się 20 Lutego 2018 o godz. 9.30 w Hotel Śląsk Wrocław. Udział jest bezpłatny, należy do 15 lutego potwierdzić rejestrację wysyłając mail na adres gosia@ekopraktyczni.pl W treści maila należy podać, który z warsztatów Państwo wybierają.

VII  Eko Wyzwania to:

  • dwa moduły tematyczne: Facility Management oraz Gospodarka Odpadowa

  • dwa panele dyskusyjne z udziałem przedstawicieli i ekspertów

  • studium przypadku - prezentacje case study

  • warsztaty: Facility Managment i Gosp. Odpadowej

  • spotkanie biznesu, samorządów, NGO’s i przedstawicieli nauki

  • wymiana wiedzy i doświadczenia

  • budowanie relacji

  • NETWORKING

VII Eko Wyzwania

20 II 2018, Hotel Śląsk Wrocław

Eko Wyzwania w Gospodarce Odpadowej oraz Facility Management

PROGRAM

9.30

REJESTRACJA UCZESTNIKÓW

9.45-10.00

Przywitanie i krótka prezentacja gości honorowych

10.00-11.00            

Studium przypadku „Facility Management 4. 0, dokonaj wyboru”

- Nowe technologie i innowacyjność w usługach FM;

- Standardy usług FM na rynku Polskim;

- Facility Management As a Service;

- Dlaczego zakup FM się opłaca, bezpośrednie powiązanie usług z wynikami finansowym przedsiębiorstwa;

- Trudności we wdrożeniach usług FM, pozytywne i negatywne strony.

11.00-11.20            

Panel dyskusyjny

Facility Management (udział przedstawicieli firm Gegenbauer, 3M, JAREX oraz ekspert Bartłomiej Dessoulavy-Śliwiński - Specjalista, wykładowca i autor książek Facility Management) - FM a ekologia, jak szeroka jest wspólny obszar i jakie przynosi efekty;

- Innowacje technologiczne, rozwiązania typu Smart to szansa, czy zagrożenie dla FM w odniesieniu do ekologii?

11.20 -11.40

Facility Management oraz gospodarka odpadami w praktyce - 3M

11.40 -11.55  

Biogazowania  - sposób na bioodpady – STRABAG

11.55 -12.05

Usługi dla biznesu w zakresie gospodarki odpadami i utrzymania czystości – JAREX

12.05 -12.20

Przerwa kawowa

12.20 -12.45

Studium przypadku Biorecykling elementem GOZ – zbiórka i recykling bioodpadów, przeciwdziałanie marnotrawieniu żywności Andrzej Sobolak, Prezes Stowarzyszenia BIORECYKLING

12.45 -13.10

Panel dyskusyjny Gospodarka odpadami - najważniejsze eko wyzwania w gospodarce odpadami (udział przedstawicieli firm 3M, STRABG, EKOSYSTEM oraz Andrzeja Sobolaka – Stowarzyszenie Biorecykling, Katarzyna Wolny-Tomczyk - prawnik)

- Gospodarka Obiegu Zamkniętego – wyzwanie czy cel bliski realizacji

- Moda na ekologię a odpady, czy to przyniesie efekt?

13.10-13.15

Klub Biznesu Miedź Legnica – miejsce dla Twojego biznesu

13.15-13.25

Fundusz Regionu Wałbrzyskiego – granty i pożyczki dla przedsiębiorców z Dolnego Śląska

14.10 -14.55

Warsztaty z zakresu FM i GO prowadzone przez ekspertów i przedstawicieli biznesu (uczestnicy podzieleni na grupy).

1.    Zastosowanie nowoczesnych technologii IT w usługach FM - zaprezentowanie narzędzi wspierających pracę każdego facility managera (Gegenbauer Polska).

2.     Jakie działania mogą poprawić sytuację dotyczącą segregacji, mniejszej produkcji odpadów (Ekosystem Sp z o.o.)

NETWORKING

VII Eko Wyzwania – spotykamy się 20 Lutego 2018 o godz. 9.30 w Hotel Śląsk Wrocław. Udział jest bezpłatny, należy do 15 lutego potwierdzić rejestrację wysyłając mail na adres gosia@ekopraktyczni.pl W treści maila należy podać, który z warsztatów Państwo wybierają.

Jak wziąć udział? Wystarczy mail rejestrujący, z imieniem i nazwiskiem na adres gosia@ekopraktyczni.pl Udział w konferencji jest bezpłatny.

Główny Partner VII Eko WyzwańPARTNERZY


PATRONI MEDIALNI
4 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Kommentare


bottom of page