top of page

WAŁBRZYCH: GORĄCZKA ZŁOTA I POŻAR LASU


Informacja o złotym pociągu, który czeka w podziemnym tunelu na odkrycie, obiegła chyba już cały świat, a wraz z nią płynęły ostrzeżenia – nieskuteczne jak widać…

Czy elektryzująca wiadomość o ukrytym w wałbrzyskich podziemiach pociągu może mieć kontekst ekologiczny? Jak się okazuje może i od chwili, kiedy na naszych oczach każdego dnia wraz ze wzrostem zainteresowania przybywa turystów w wałbrzyskich lasach, nasze obawy także rosną.

O suszy pisaliśmy przez cały upalny sierpień. Nic nie zmieniło się w tej sprawie, bo mimo minimalnych deszczy wystarczy brak ostrożności, aby wywołać pożar. Nietrudno było przewidzieć, że im więcej turystów-eksploratorów tym szanse na zagrożenie pożarem większe. 

Dzisiaj wieczorem ogień zajął około 200 metrów kwadratowych lasu, a wszystko wokół 61. Kilometra trasy kolejowej, czyli miejsca, w którym należy według doniesień poszukiwać w podziemiach pociągu. Na miejsce przyjechało pięć zastępów straży pożarnej z Wałbrzycha i Świebodzic. Przyczyna pożaru to najprawdopodobniej zaprószenie ognia.

4 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page