top of page

ZIELONE SERCE MIASTA TĘTNIŁO ŻYCIEM


Sobotni Ekologiczny piknik Ekopraktycznych.pl okazał się doskonałym pomysłem na ożywienie zrewiatlizowanego parku i edukację ekologiczną.

Park im. Jana III Sobieskiego położony w samym centrum Wałbrzycha, przeszedł pełną rewitalizację. Tak możemy powiedzieć po sobotnim pikniku „Życie wraca do Sobieskiego”. Odnowiony, zadbany Ogród Różany 13 czerwca tętnił życiem.

Park, w scenerii soczystej zieleni, wielu gatunków fauny i flory jakie go tworzą, to również idealne miejsce na realizowanie edukacji ekologicznej, a do tego jeszcze czas, też miał tu wymiar symboliczny. Na czerwiec przypada Europejski Tydzień Zrównoważonego Rozwoju, to również ekologiczny miesiąc – mówiąc najkrócej, dla partnera, z którym zrealizowaliśmy piknik – Czerwiec od wielu lat jest w Toyocie nazywany „zielonym miesiącem” z racji kampanii pro środowiskowej, którą corocznie organizujemy wśród pracowników. Dlatego z radością przyjęliśmy zaproszenie do udziału w Ekologicznym Pikniku razem z Toyotą Tsusho i firmą Polst, również należącymi do koncernu Toyota – wyjaśnia Piotr Greszta, General Manager w Toyota Motor Manufacturing Poland.


Piknik w Parku im. Jana III Sobieskiego organizowaliśmy pod patronatem Prezydenta Miasta Wałbrzycha, dra Romana Szełemeja. Partnerami wydarzenia byli: Toyota Motor Manufacturing Poland sp. z o.o., Toyota Tsusho Europe SocieteAnonyme Oddział w Polsce, Poland SmeltingTechnologiest POLST Sp. z o.o., Alba Dolny Śląsk Sp. z o.o., Wałbrzyskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Wszyscy zaangażowali się również w przeprowadzane w czasie pikniku konkursy, a drużyny złożone z przedstawicieli tych firm wyczarowały konstrukcje, rzeźby z odpadów, udowadniając tym samym, że tylko pozornie były to odpady.


Ogromną popularnością cieszyły się wszystkie atrakcje sportowe. Rozgrzewka z Romanem Magdziarczykiem okazała się być ogromną frajdą dla najmłodszych. Przede wszystkim najmniejsi uczestnicy pikniku próbowali jogi i ćwiczeń fitness. Nie brakowało chętnych do udziału w konkursach: wokalnym, w piciu wody na czas oraz segregacji odpadów. Bez wątpienia zachętą były nagrody w postaci tabletów i sprzętu sportowego. Całe rodziny uczestniczyły w warsztatach, na których z odpadów budowały zabawki i ozdoby.


Jeszcze w trakcie pikniku dało się słyszeć głosy, że takie wydarzenia są potrzebne, aby z jednej strony zainteresować mieszkańców Wałbrzycha ekologią, a z drugiej pomagają w integracji lokalnej społeczności. 


Fotografie: Krzysztof Żarkowsk


4 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page