top of page

CHCESZ OGRANICZYĆ SZKODLIWĄ EMISJĘ? WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE


W czerwcu startuje konkurs „Mój dom jest czysty” skierowany do osób, którym temat niskiej emisji zanieczyszczeń nie jest obojętny. O cenne nagrody zawalczą mieszkańcy spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych oraz właściciele domów jednorodzinnych posiadający pomysły na zastosowanie w swoim najbliższym otoczeniu rozwiązań, które przyczynią się do zmniejszenia zagrożenia.

Twarde dane Opublikowany niedawno raport Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) informuje, że w pierwszej dziesiątce najbardziej zanieczyszczonych miast znajduje się aż 7 polskich miejscowości, a w pierwszej pięćdziesiątce jest ich aż 33. Pomiary jakości powietrza pochodziły z ponad 3 tysięcy miast w 103 krajach. Na mapie średniego stężenia pyłów w powietrzu Polska ostrzegawczo zabarwiona jest na czerwono.

Z kolei według raportu Europejskiej Agencji Środowiska około 42 tysiące zgonów rocznie przypisywanych jest w naszym kraju wpływowi pyłu zawieszonego PM 2.5, czyli drobnej frakcji pyłu PM 10. Z punktu widzenia ochrony zdrowia i życia ludzkiego, PM 2.5 jest zatem najważniejszą ze szkodliwych substancji obecnych w powietrzu.3 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page