top of page

Miasto z klimatem - Ministerstwo zaprasza miasta do konkursu

Zaktualizowano: 31 lip 2020


Ministerstwo Klimatu ogłosiło konkurs „Miasto z klimatem – najlepszy zrealizowany projekt”. W ten sposób resort chce docenić wysiłki gospodarzy miast, którzy udowodnili, że rozwój infrastrukturalny i technologiczny może iść w parze z dbałością o środowisko naturalne.


Promować dobre praktyki

Obserwując miasta, łatwo zauważyć, że ścierają się w nich równie pilne, co pozornie sprzeczne potrzeby. Jednak, jak pokazuje doświadczenie coraz większej liczby polskich miast, urbanizacja i troska o środowisko wcale nie muszą się wykluczać. Konkurs „Miasto z klimatem – najlepszy zrealizowany projekt” powstał z myślą o nich.


„Organizujemy go z myślą o polskich miastach, w których z sukcesami realizowane są projekty mające na celu promocję nowoczesnych i efektywnych rozwiązań miejskich, służących poprawie jakości życia mieszkańców poprzez ochronę klimatu lub zwiększeniu odporności miast na skutki zmian klimatu” – wyjaśnia minister klimatu Michał Kurtyka. Resort chce promować dobre praktyki z zakresu czterech obszarów: rozwoju błękitnej i zielonej infrastruktury, zrównoważonego transportu, gospodarki w obiegu zamkniętym oraz zrównoważonego budownictwa.


Pokaż światu swoje miasto z klimatem!

Konkurs został przygotowany w dwóch kategoriach: dla miast powyżej 100 tys. mieszkańców oraz dla miast do 100 tys. mieszkańców. W każdej z nich zaplanowano po pięć nagród. Zwycięzcy otrzymają statuetki Ministra Klimatu i uzyskają tytuł „Miasto z klimatem”. Dodatkowo zostaną upamiętnieni w specjalnym wydawnictwie elektronicznym, które będzie rozesłane do wszystkich samorządów w Polsce. Więcej szczegółów (wraz z regulaminem i formularzem konkursowym) na stronie: www.konkursmiastozklimatem.pl. Termin przyjmowania zgłoszeń online upływa 20 września 2020 r.

56 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page