top of page

XIV Eko Wyzwania. Patrz przed siebie!

Zaktualizowano: 2 mar 2022


Nadchodzi wiosna, nadchodzą Eko wyzwania. Zapraszamy już teraz, na czternastą edycję naszej konferencji, której hasłem przewodnim jest apel zawierający się w jednym zdaniu: patrz przed siebie! Widzimy się 29 marca (wtorek) we Wrocławiu.


Jeżeli temat najbliższych Eko Wyzwań budzi skojarzenie z głośnym filmem „Nie patrz w górę”, to jest to bardzo dobre skojarzenie. Analogie między katastrofą klimatyczną a katastrofą, która nadchodzi wraz ze zbliżającą się do Ziemi kometą są bardzo czytelne. Nasza konferencja od lat porusza tematy, które tak w skali mikro (miasta) jak i makro (globalnie) są wyzwaniami, odpowiedzią na zagrożenia, szukaniem rozwiązań, które przed katastrofą maja nas, ludzkość, uchronić. Żeby je dostrzec trzeba spoglądać w przyszłość, tę bardzo bliską jak nieco bardziej odległą.


29 marca będziemy rozmawiać oczywiście o zmianach klimatycznych. Nie chcemy na początek zdradzać wszystkich szczegółów, ale już teraz możemy powiedzieć, że w Eko Wyzwaniach zmieniamy trend, w którym dominował głównie męski głos i do udziału zaprosimy kobiety-ekspertki związane z szeroko rozpoznawalnymi pro ekologicznymi projektami.


Transformacje, zmiany pro ekologiczne wiążą się z nakładami finansowymi. Dlatego będziemy rozmawiać o tym jak organizować fundusze na realizację takich projektów.


Przyjrzymy się także inwestycjom w przemyśle, który – z racji oszczędności – wybiera rozwiązania energooszczędne, czy tez ogólniej patrząc, ograniczające zużycie zasobów i produkcję odpadów.


Tak przemysł jak i miasta, gminy i każdego mieszkańca mieszkankę czeka transformacja energetyczna i temu wyzwaniu poświęcimy szczególną uwagę. Z jednej strony inflacja, drożejące ceny za energię a z drugiej widmo blackout’ów i siec energetyczna, która nie przystaje do nowych wyzwań. Kto i jak rozwiąże te problemy będziemy szukać wspólnie odpowiedzi już 29 marca.


Mówiąc o ekologicznych wyzwaniach nie sposób pominąć sprawę odpadów czy kwestie mobilności, transportu i o tym także będziemy rozmawiać.


Spotkajmy się 29 marca we Wrocławiu, a wkrótce kolejne informacje na ekopraktyczni.pl i na naszych kontach w mediach społecznościowych.98 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

留言


bottom of page