top of page

CZYSTE POWIETRZE W EKOTLINIE


Ekopraktyczni wraz z wójtem gminy Kamienna Góra kontynuujemy pracę nad tym, aby w tej gminie powietrze miało bardzo dobrą jakość. Za nami piknik EKOtlina, a przed nami dwa spotkania o charakterze warsztatów – spotkania, które mogą zmienić spojrzenie nie tylko na powietrze.

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że zdrowie jest bezcenne, a jego utrata i próby naprawy potrafią w rzeczywistości oznaczać horrendalne koszty. Dlatego tak niezwykle ważna jest profilaktyka. To co jemy, czym oddychamy, jakiej jakości wodę pijemy jest podstawą naszego zdrowia. Na dwóch najbliższych spotkaniach będziemy rozmawiać o tym, jakim powietrzem oddychamy i co można zrobić, aby było one czyste i dla nas zdrowe.

Najważniejsze informacje: oba warsztaty będą miały taką samą treść. Organizujemy je w dwóch różnych miejscach, aby umożliwić udział jak największej grupie mieszkanek i mieszkańców gminy Kamienna Góra. Pierwsze w czwartek 4 października o 17.00 w Krzeszowie w Centrum Bibiloteczno-Kulturalne przy Kalwarii 1; drugie w Pisarzowicach, w Domu Kultury, również na 17.00 w czwartek, ale 11 października (czyli tydzień po pierwszym spotkaniu).

Ważna wiadomość. Organizujemy bezpłatny dowóz.

Na spotkanie w Krzeszowie (4 października) autobus będzie zgodnie z planem odjeżdżał o 15:50 z Kochanowa; 15:56 z Krzeszówka; 16:02 z Olszyn; 16:17 z Przedwojowa; 16:26 z Czadrowa.

Na spotkanie w Pisarzowicach (11 października) autobus będzie zgodnie z planem odjeżdżał o 16:10 Ogorzelec; 16:13 Szarocin; 16:25 Ptaszków; 16:35 Raszów.

A co na warsztatach? Spotkanie rozpocznie wójt gminy Kamienna Góra Patryk Straus. O tym jakim powietrzem oddychamy, jak ono na nas wpływa, jakie są zmiany w prawie, które nas obowiązują od początku lipca – na te i wszystkie inne pytania, jakie się pojawią, odpowie Krzysztof Smolnicki lider Dolnośląskiego Alarmu Smogowego, m.in. dzięki jego staraniom sprawa smogu w końcu trafiła do mediów. Następnie Kamil Ptak z Fundacja Świadomi Klimatu wyjaśni na jakie dofinansowania możemy liczyć, a Łukasz Sajewicz wytłumaczy co kryje się za tak różnymi technologicznymi rozwiązaniami. Te warsztaty będą okazją na szukanie odpowiedzi na wiele rozmaitych pytań, ponieważ odpowiadać będą rzetelni fachowcy, specjaliści. Czy na przykład zastanawialiście się: czy maski smogowe są potrzebne, jaki ma sens używanie oczyszczacza powietrza w mieszkaniu, czy wietrzyć mieszkanie, czy nie, dlaczego jeden twierdzi, że ogrzewanie gazowe nie jest droższe od węgla a drugi uważa zupełnie inaczej, czy węgiel brunatny jest dobry czy nie, i o co chodzi z tym ekogroszkiem? Na takie i inne pytania odpowiedzą specjaliści i możemy zapewnić, że odpowiedzi będą rzeczowe i wyczerpujące.

Zapraszamy, weźcie znajomych, rodzinę i zachęcamy do korzystania z autobusów (komunikacja zbiorowa jest eko 😊 )!

4 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page