top of page

DLA KOGO EKO WYZWANIA?


III EKO Wyzwania - dyskusja panelowa o edukacji ekologicznej


EKO Wyzwania w październiku organizujemy już piąty raz. Jednym z pytań, jakie słyszmy, to: do kogo adresowana jest konferencja?

Konferencja poświęcona bieżącym ekologicznym tematom – z rozmysłem stosujemy tu słowo „wyzwania”, bo „problemy” sugerują, że mogą zostać nierozwiązywalne, a my jednak uważamy, że tym wyzwaniom sprostać zwyczajnie musimy.

Kogo zatem mogą interesować ekologiczne wyzwania? Biorąc pod uwagę fakt, że ekologia dotyczy absolutnie wszystkich, bo bezpośrednio wpływa na jakość naszego życia, chciałoby się powiedzieć, że każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego. Nie sposób jednak poruszyć wszelkie możliwe tematy w czasie jednego spotkania, dlatego najbliższa konferencja powinna przede wszystkim zainteresować przedstawicieli biznesu, JST oraz NGO’s. Zapraszamy również wszystkich, którym bliska jest ekologia na co dzień (nazywamy ją ekopraktycznością). Zapewniamy, że wykłady i rozmowy będą odpowiedzią na wiele bieżących pytań, a także okazja do zadawania ich. Z doświadczenia wiemy również, że nasza konferencja to także okazja do rozmów kuluarowych i wymiany kontaktów.

Chcemy poruszać się w dyskusjach na trzech płaszczyznach. Porozmawiamy o ekologii w kontekście: miasta (jakość powietrza, komunikacja, gospodarka odpadami) dom (domy energooszczędne, termomodernizacja, domy inteligentne) oraz o największych wyzwaniach jak energia, przemysł, wpływ na megatrendy. Zastanowimy się nie tylko co przed nami, ale spróbujemy określić to, co już udało się osiągnąć.

Więcej chcemy poświęcić miejsca zmianom klimatu – m.in. wykład Marcina Popkiewicza. Stawiamy na rozmowę, dlatego będzie więcej paneli dyskusyjnych.

Spotykamy się ponownie we Wrocławiu, w Centrum Konferencyjnym w Pałacu Pawłowice, 25 X 2016 r. Udział w konferencji jest bezpłatny, konieczna jest jedynie rejestracja – czekamy na mail na adres: gosia@ekopraktyczni.pl Po konferencji zgodnie z tradycją, zapraszamy na ekologiczny lunch.

5 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page