top of page

Ekologiczne pikniki 2023


W roku 2023 przeprowadziliśmy trzy duże pikniki ekologiczne łącznie na dla 2000 osób, dzieci i dorosłych. W Świdnicy zaufała nam po raz kolejny firma Eneris Surówce oraz Zakład Oczyszczania Miasta w Świdnicy, zadania ekologiczne realizowaliśmy wspólnie z Czystą Świdnicą czyli Urzędem Miasta w ŚwidnicyNa czym nam zależało?


Na przekonaniu że, segregacja jest trendy - „segregujmy i pilnujmy innych”


Na propagowaniu ekologii na co dzień, postaw ekologicznych, „eko-praktycznych” rozwiązań


Na edukacji przez zabawę, skierowaną do wszystkich grup wiekowych


 

W naszych projektach Zapewniamy mnóstwo atrakcji ekologicznych

w atrakcyjnych formach


 

Ze sceny prowadzimy konkursy i animacje.


Między innymi;- Eko spontan - Konkurs polegający na rodzinnym budowaniu z kartonów dużej zabawki dla dzieci, (chodzi na nadanie rzeczom nowego życia i o eko atrakcje) oraz - Eko segregator, Konkurs sprawdzający naszą wiedzę związaną z segregowaniem odpadów oraz - Eko moda - to - pokaz mody przygotowany z rzeczy z drugiego obiegu plus rzeczy przeznaczone do wyrzucenia, kawałami , folii , wstążki kokardki, gazety, sznurek itp., a także - Konkurs Eko Quiz (ze sceny konkursy w stylu eko)


W tym roku ogromnym zainteresowaniem cieszyło się Ekologiczne show dla dzieci i dorosłych w wykonaniu aktorki lalkarki Bożena Olszewska i jej teatru „ Bajka”. Interaktywny spektakl miał tytuł „Ekolandia”

Jak zawsze postawiliśmy też na; Warsztaty ekologiczne tj. warsztaty tworzenia eko toreb, warsztaty tworzenie zabawek z tworzyw w przeznaczonych do wyrzucenia (zabawki ze skrawka).Nie zabrakło także konkursów sportowych; konkurs hula hop dla mama i dzieci, bieg na trzy nogi przeciąganie liny, konkurs taneczny, bieg z przeszkodami / dla najmłodszych


Dodatkowe atrakcje na naszych piknikach to; klocki ekologiczne wielkogabarytowe (cymbergaj , junga, rzut do celu itp) gra planszowa przestrzenną o segregacji (dzieci w roli pionków) Klocki Bob budowniczy, dmuchańce, malowanie buziek.


Zobacz zdjęcia z naszych pikników:Comments


bottom of page