top of page

EKOLOGICZNE ZMIANY Z PMU


Zmień ogrzewanie na ekologiczne lub podłącz lokalu do miejskiej sieci cieplnej i skorzystaj przy tym z dofinansowania w ramach Programu Małych Ulepszeń. Przewiduje on również dotacje na przyłączenie nieruchomości posiadającej szambo do sieci miejskiej kanalizacji sanitarnej. W tegorocznym budżecie zarezerwowano na ten cel 40.000 tys. zł.

W 2014 r. z programu miasto wypłaciło 32 dotacje na łączną kwotę 29.014,98 zł.

Uwaga! Od ubiegłego roku z programu nie można dofinansować zakupu kotłów z podajnikiem typu ekogroszek. Uznano, że kotły tego typu, stanowiąc ogrzewanie węglowe czy o podwyższonej emisji pyłów do atmosfery, nie przynoszą efektu ekologicznego w postaci redukcji CO 2 i pyłów, co jest celem realizacji PMU.

PMU nie dotuje już także zakupu sadzonek drzew i krzewów – większe możliwości uzyskania dofinansowania z budżetu miasta na zagospodarowanie terenów zielenią istnieją bowiem w ramach wprowadzonej w ubiegłym roku inicjatywy lokalnej.

Ułatwieniem dla wnioskodawców są natomiast przepisy dotyczące przedstawiania do rozliczenia dotacji rachunków i dokumentów wystawionych z datą wcześniejszą, niż złożenie wniosku. Zapisy zmienionej uchwały są bardziej przyjazne dla mieszkańców i zwiększają dostępność do uzyskania dofinansowania oraz liberalizują wymogi związane z przedstawianą dokumentacją.

Szczegółowe informacji na temat PMU udzielane są w Wydziale Spraw Lokalowych UM w Dzierżoniowie, tel. 74 645 08 65, pokój nr 3.

4 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page