top of page

EKOLOGICZNIE I RODZINNIE W SOBIESKIM


Czwarty raz wracamy do Parku Sobieskiego z jeszcze większym Piknikiem Ekologicznym, jeszcze większą liczbą atrakcji, rodzinnymi konkursami. Będzie zdrowo, ekologicznie, rodzinnie, wałbrzysko. Zapraszamy!

Trzy Rodzinnie Pikniki Ekologiczne są za nami i przyszedł czas na kolejny – teraz jeszcze większy. Po pierwsze – będziemy nie tylko w Ogrodzie Różanym, ale także w pobliżu Hali Lekkoatletycznej. Po drugie będzie jeszcze bardziej ekologicznie. Fotowoltaika, a w zasadzie wszystkie Odnawialne Źródła Energii, po tym evencie nie będą stanowiły już żadnej tajemnicy. Do tego będziemy mieli okazję dowiedzieć się, sprawdzić jak w ekologiczny sposób ogrzewać dom/mieszkanie, jakie samochody wybierać, aby były najmniejszym obciążeniem dla środowiska. Nie zabraknie też ekologicznych przekąsek, stoisk z ekologicznymi produktami. W czasie Pikniku segregujemy odpady – te, które powstaną w jego czasie – tego dnia szukajcie kolorowych worków/pojemników w Parku Sobieskiego.

Piknik jest ekologiczny ale i rodzinny – oznacza to, że każdy, niezależnie od wieku, znajdzie dla siebie coś interesującego. Dla lubiących ruch: ZUMBA, joga, bieg, pokaz rowerów górskich, taniec i… wiele innych.

Będą także warsztaty budowania zabawek z rzeczy, które pewnie uznalibyśmy w innym przypadku, za coś nie potrzebnego, jak butelki, puszki, kartony. Jak zrobić kosmetyki naturalne samemu? Też będziemy mogli tego spróbować, zobaczyć. Warsztaty bębniarskie na – a jakże inaczej – ekologicznych bębnach. I jeszcze koncerty, hip-hop, zabawy, quizy… Będzie się działo!

Dla najmłodszych bezpłatnie dmuchańce przez cały czas trwania pikniku. Będą – jak co roku – konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Ponownie w tym roku do wygrania ROWER.

Warto, a nawet trzeba przypomnieć, dlaczego Park Sobieskiego. W centrum miasta, zielonego Wałbrzycha, rozpościera się park, który odzyskał dawny blask po niedawanej modernizacji i brakuje w nim tylko mieszkańców, którzy jeszcze chętniej będą odwiedzać to miejsce. I stąd inicjatywa prezydenta Romana Szełemeja, aby w tym miejscu spotkać się na ekologicznym wydarzeniu.

Od czterech lata towarzyszą w organizowaniu Pikniku najbardziej ekologiczne firmy – naszym zdaniem i nie tylko – jakie są w Wałbrzychu. Na stoiskach TMMP, Toyoty Tsusho Europe, POLST będziemy mogli dowiedzieć się na czym m.in. polega zrównoważony rozwój, odpowiedzialny biznes. Pozostałymi partnerami tego wydarzenia są Viessmann,

Zapraszamy 16 czerwca 2018 roku – sobota – od godziny 11.00 do 18.00

5 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page