top of page

EKOLOGICZNIE W SZCZAWNIE


Ekologiczny piknik w Szczawnie-Zdroju, który zorganizowaliśmy w ostatnią sobotę, przebiegał pod znakiem dobrej zabawy, słonecznej pogody i szeroko rozumianej edukacji ekologicznej.

Razem z Burmistrzem Szczawna-Zdroju zapraszaliśmy na Ekologiczny Piknik do Parku Zdrojowego i, jak się okazało, zaproszenie było skuteczne, bo nie mogliśmy narzekać na brak zainteresowania. Słoneczna pogoda w ostatnią sobotę sprzyjała aktywności na świeżym powietrzu, dlatego sportowa rozgrzewka z koszykarzami Górnika Wałbrzych czy joga na trawie cieszyły się popularnością.

Udział i zaangażowanie najmłodszych w konkursach, jakie zorganizowaliśmy w czasie pikniku, świadczą, że edukacja ekologiczna w formie zabawy przynosi efekty i jednocześnie jest źródłem radości dla dzieci – wyjaśnia Aldona Ziółkowska-Bielewicz, redaktor naczelna Ekopraktyczni.pl.

„Quiz segregator” – konkurs na temat segregacji odpadów, w którym nagrody ufundowała firma Alba – oraz „Zabawki ze skrawka” udowodniły, że dzieci doskonale wiedzą jak segregować odpady i nie brakuje im pomysłów, aby pobawić się w upcykling i z pozornych śmieci wykonać wyjątkowe prace plastyczne.


Ekologicznie i w trosce o zdrowie i urodę – tak też było na naszym pikniku. Klinika Urody udzielała porad na temat pielęgnacji, Ewelina Małecką-Gad (Malinowe Wieszaki) opowiedziała o najnowszych trendach w modzie podczas prezentacji oprawek oferowanych przez Optyk Tomczak. Warto dodać, że Klinika jak i optyk to firmy ze Szczawna-Zdroju, a wspieranie lokalnych przedsiębiorców jest jedną z zasad zrównoważonego rozwoju, co dla ekologii jest bardzo istotne. Informacji na temat zdrowej diety, naszej wagi można było zasięgnąć również na stoisku FitDiet.


Smaczne, ekologiczne produkty oferowały Stajnia Namilkowo, Bacówka, Bar Kawowy Sudety oraz Restauracja Maria, której pierogi z owocami rozeszły się, użyjmy kulinarnego porównania, jak świeże bułeczki.

3 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page