top of page

EKOTLINA W KRZESZOWIE


Pierwszy Piknik i Targi Wiedzy EKOtlina już za nami. Wspominamy i zapraszamy jednocześnie na dwa spotkania w formie warsztatów – dla wszystkich mieszkanek i mieszkańców gminy Kamienna Góra, którzy chcą oddychać czystym powietrzem.

Wrześniowa sobota przywitała nas chmurami i chłodnym wiatrem, jednak już na początku Pikniku i Targów Wiedzy EKOtlina w Krzeszowie powróciła letnia pogoda. Tego samego dnia, 15 września, w Krzeszowie zorganizowane zostały Gminne Dożynki i w ten sposób ekologiczny piknik stał się integralną częścią tej imprezy.

Stoiska informacyjne, na których mieszkańcy i mieszkanki gminy mogli zdobywać informacje o tym: jak zapewnić sobie ekologiczne ogrzewanie, jak pozyskać na nie finanse, co jest konieczne, aby przeprowadzić inwestycję towarzyszyły nam przez cały czas trwania pikniku.

Najmłodsi mogli wziąć udział w interaktywnych ekologicznych przedstawieniach, warsztatach budowania zabawek z pozornych odpadów (zabawki ze skrawka) oraz licznych konkursach związanych z ekologią. Równie chętnie spędzali czas na skakaniu na tzw. dmuchańcach.


Panele dyskusyjne o tym jakim powietrzem oddychamy i co możemy zrobić, aby było ono lepszej jakości skierowane były do starszych uczestników pikniku, podobnie jak część konkursów, w tym główny dotyczący wiedzy na temat smogu.

Czas EKOtliny był wypełniony atmosferą pikniku, zabawy, ale była to również okazja na zdobycie cennej wiedzy, która warunkuje nam zdrowie. Bez czystego powietrza, o które sami zadbamy, nie ma mowy o rozwoju w zdrowiu. Przekonywali o tym liczni fachowcy zajmujący się tak ochroną środowiska jak rozwiązaniami technologicznymi, tę ochronę umożliwiającymi.

W najbliższym czasie zapraszamy na warsztaty, kontynuację pikniku w Krzeszowie.

Będą to dwa spotkania (każde w czwartek):

  • pierwsze dla mieszkańców z okolic Krzeszowa (4 października o godzinie 17.00 w Centrum Biblioteczno-Kulturalne Gminy Kamienna Góra, zapewniamy bezpłatny przejazd, autobus będzie zatrzymywał się w: Kochanowie, Krzeszówku, Olszynie, Przedwojowie i Czadrowie).

  • drugie spotkanie w Pisarzowicach (11 października o godzinie 17.00 w Bibliotece Publicznej w Pisarzowicach, zapewniamy bezpłatny dowóz z Ogorzelca, Szarocina, Ptaszkowa i Raszowa).4 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page