top of page

ELEKTROWNIE WĘGLOWE CZY SŁONECZNE? JAK PRZYSZŁOŚĆ NAS CZEKA….


Jako partner ekologicznej konferencji XI eko wyzwania przedstawiliśmy prezentację na temat -‘’Elektrownie węglowe czy słoneczne? Jaka przyszłość Nas czeka.’’, którą przedstawiał nasz ekspert Krzysztof Brzewski.

W swojej prezentacji bazował na faktach - mówił między innymi o tym, że ‘"Elektrownia węglowa w Bełchatowie jest największym emitentem dwutlenku węgla w Europie!". Po konferencji nie ma wątpliwości, że elektrownie słoneczne muszą zastąpić elektrownie węglowe. Strefa Energii prezentowała zalety i oszczędności wynikające z korzystania z energii słonecznej, oraz podkreślała ekologiczne zalety, które idą za wyborem fotowoltaiki. Energia słoneczna to własny prąd ze słońca - czyli odnawialne źródło energii, bezpieczna inwestycja dbałość o środowisko dla przyszłych pokoleń. Pan Paweł Karpiński Radny Wrocławia, który również był prelegentem, także podkreślał opłacalność inwestycji fotowoltaicznych i ich znaczenie dla środowiska. To inwestycje, które mają swój czas i doczekały się znacznego wsparcia finansowego dla inwestującego, co dodatkowo podnosi ich atrakcyjność ze względów ekonomicznych.

W obliczu zmian klimatycznych ważną kwestią jest rezygnacja z eksploatacji surowców, takich jak węgiel w celu produkcji energii elektrycznej. Niestety elektrownia Bełchatów jest według specjalnego rankingu Komisji Europejskiej największym emitorem CO2 nie tylko w Polsce, ale w całej Europie. To pokazuje jak ważne jest, aby zadbać o rozwój odnawialnych źródeł energii. Fotowoltaika to inaczej domowa mini elektrownia. Panele fotowoltaiczne przetwarzają energię ze słońca w energię, która zasili nasz dom. Z perspektywy ekologicznej to istotny aspekt dbania o naszą planetę. Energia słoneczna jest w pełni odnawialnym i nieskończonym źródłem, które zapewni energię potrzebną do funkcjonowania domu przez cały rok. Instalacja fotowoltaiczna to nie tylko oszczędność, ale też inwestycja w przyszłość i ochronę naszej planety.

Nie od dziś wiadomo, że energia odnawialna, a w szczególności energia słoneczna, jest przyszłością naszej planety… Co jednak wymyślą naukowcy, aby ulepszyć tę technologię? Jakie innowacje zostaną wprowadzone i jak będą one wykorzystywane przez ludzi? Na odpowiedzi trzeba będzie jeszcze trochę poczekać, ale w międzyczasie warto zainteresować się tematem energii pobieranej z promieniowania słonecznego. Fotowoltaika przyniesie niewątpliwie oszczędności dla Twojego portfela i ratunek dla naszej planety.

Strefa Energii

Adres:

ul. Kolejowa 30A

32-080 Zabierzów k/ Krakowa

E-mail:

Telefony:

+48 535 989 535

Nasze oddziały:

Oddział Wrocław

Adres:

ul. Fabryczna 5-7

55-080 Pietrzykowice

Oddział Katowice

Adres:

ul. Bielska 7G

43-190 Mikołów

Oddział Warszawa 

Adres:

ul. Górna Droga 5

02-495 Warszawa
19 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page