top of page

ENERGETYCZNE TARGI W POZNANIU


POLEKO (14-17.10.2014 r.) dostarczają najświeższej wiedzy i rozwiązań z takich dziedzin, jak energia odnawialna, finansowanie inwestycji, efektywność energetyczna.

Ekspozycję Salonu Czystej Energii uzupełnia szereg konferencji na temat OZE, podczas których przedstawiane są najnowsze trendy, sytuacja prawna i rynkowa oraz doświadczenia z innych krajów.

Salon Czystej Energii to część ekspozycji targów POLEKO, w ramach której można zobaczyć ofertę producentów i dystrybutorów kolektorów słonecznych, paneli fotowoltaicznych, systemów montażu kolektorów, instalacji i akcesoriów do przesyłu, falowników, małych turbin wiatrowych, instalacji dla małych elektrowni wodnych, małych kotłów na biomasę, kotłów kogeneracyjnych i pomp ciepła, systemów zarządzania, sterowników do instalacji, biogazowni, biopaliw, w tym biomasy (biopaliwo stałe) i biogazu, ekologicznych środków transportu (o napędach alternatywnych) i instalacji do uzyskiwania paliwa z odpadów komunalnych.

Swój udział w targach zaplanowały już firmy: Eneria, H. Cegielski, Multimotors, Skiepko, Diesel Mielec, CES, KWE, Asket, Horus Energia, Turboden, Teknamotor oraz ZUiUZ (Bandit).

Z zakresu doradztwa i instytucji do udziału w targach przygotują się m.in. Ministerstwo Środowiska, Ministerstwo Gospodarki, GDOŚ, GIOŚ, NFOŚiGW, WFOŚiGW Poznań, Bank Ochrony Środowiska, Krajowe Forum Dyrektorów Zakładów Oczyszczania Miast oraz Bank Gospodarstwa Krajowego.

Wystąpienia narodowe na targach POLEKO zaplanowały już takie kraje, jak: Niemcy, Szwajcaria, Norwegia, Austria, oraz po raz pierwszy – Węgry. Targi sprzyjać więc będą międzynarodowej wymianie doświadczeń, także z zakresu energii i energii odnawialnej.

Tegoroczna edycja targów POLEKO i KOMTECHNIKA po raz trzeci już zostanie wzbogacona o specjalnie zaaranżowaną powierzchnię wystawienniczą tzw. Miasteczko Ekologiczne, której Partnerem Głównym jest Główny Inspektorat Ochrony Środowiska. Na tej przestrzeni specjalnej będzie można zapoznać się z kompleksową ofertą ekologicznych rozwiązań, służących zarówno redukcji zużycia energii, wykorzystywania jej alternatywnych źródeł jak i utrzymywania czystości. Miasteczko powstanie w samym sercu ekspozycji: w pawilonie 8 i Alei Lipowej.

W targach POLEKO biorą udział również firmy i instytucje doradcze oraz wspierające finansowanie inwestycji w OZE, zajmujące się przygotowaniem i realizacją inwestycji w zakresie OZE oraz firmy doradztwa prawnego w zakresie inwestycji w OZE.

9 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page