top of page

IX EKO WYZWANIA. ZAPRASZAMY NA KONFERENCJĘ

Zaktualizowano: 30 cze 2020


Poniżej zaproszenie, na Eko Wyzwania, które już za nami. Pod tym linkiem znajdą Państwo relację z konferencji.

Dwa razy do roku organizujemy Eko Wzywania. Zapraszamy na najbliższe 26 lutego. Będzie o powietrzu, o czystym i przyjaznym mieście, o klimacie i mitach na jego temat, o wyzwaniu dla każdego/każdej z nas – to przede wszystkim na naszej konferencji, ale nie tylko.

To już dziewiąte Eko Wzywania. Chcemy, aby były też wstępem do jubileuszowej edycji naszej konferencji, dlatego planujemy pewne niespodzianki.

Korzystamy z doświadczeń i wiemy, że dyskusje, rozmowy, wymiana poglądów (także w przerwach), stały się ważną częścią naszych konferencji, dlatego podzielimy jej czas tak, aby dyskusji było jeszcze więcej.

O czym będą IX Eko Wyzwania? Globalne ocieplenie klimatu, antropogeniczne wpływy na klimat i negatywne zmiany, które przybierają bardzo niepokojące tempo. Co możemy zrobić już teraz? Jak dostosować się do zmian i jak zapobiegać kolejnym? I wreszcie, rozprawimy się z mitami dotyczącymi klimatu. Pogromcą owych mitów będzie nie kto inny, jak nasz honorowy gość – Marcin Popkiewicz (m.in. współautor „Nauka o klimacie”).

Będziemy koncentrować się przede wszystkim na jakości powietrza i na zarządzaniu miastem zgodnie z ekologicznymi założeniami. Postaramy się znaleźć proste rozwiązania dla samorządów, firm oraz dla każdego mieszkańca. Jest wiele rozwiązań technicznych, ekonomicznych, systemowych, które mogą przynieść pożądany skutek, jeśli zostaną wdrożone. Są też wyzwania, na które stale szukamy odpowiedzi. W jakiej sytuacji jesteśmy, kiedy zmiany klimatyczne mówią, że czasu jest tak mało – czyli za pięć dwunasta to ostatni moment na działania. Poszukamy odpowiedzi wraz z ekspertami, głosem nauki, przyrodników, ekologów, przedstawicielami firm, samorządów, urzędów.

Będziemy również rozmawiać o transporcie – formach przyjaznych środowisku – co jest niewątpliwie wyzwaniem większości miast. A jeśli miasta to także odpady – ich segregacja, zmieniające się przepisy, zagospodarowanie. Wspólnym mianownikiem łączącym jakość powietrza i sprawy odpadów są m.in. oleje przepracowane, które niestety są często spalane – temat ten poruszą praktycy z firmy Modeko. O bio odpadach, które w niedalekiej przyszłości mają być koleją frakcją, którą będziemy segregować będziemy rozmawiać z Andrzejem Sobolakiem, prezesem Stowarzyszenia Biorecykling.

IX konferencja to także zapowiedź jubileuszowych X Eko Wyzwań – zaprosimy Państwa do wspólnego, ekologicznego wyzwania, ale szczegóły dopiero w trakcie najbliższej konferencji.


Agenda

09.30-10.00

CZAS NA REJESTRACJĘ (KAWA)

10.00-10.05

PRZYWITANIE GOŚCI, PRZEDSTAWIENIE PARTNERÓW, KLIKA SŁÓW O IDEI, ZAPOWIEDŹ X EKO WYZWAŃ

10.05-10.45

Marcin Popkiewicz – Mity klimatyczne (wprowadzenie do krótkiego zestawienia faktów w jakim znajdujemy się punkcie globalnych zmian wynikających z antropomorficznego wpływu na środowisko, a w tym i klimat - pytania)

10.45-11.00

Czysta energia dla Wrocławia – efekty realizacji programu antysmogowego w 2018 roku. Piotr Górnik, dyrektor ds. energetyki cieplnej, Fortum

11.00-11.30

Krzysztof Smolnicki (DAS, FER) – Od kilku lat walczymy ze smogiem… i co? Podsumowanie działań Antysmogowych

11.30-12.00

Panel dyskusyjny: Przedstawiciele samorządów i Dolnośląskiego Alarmu Smogowego TEMAT: Kiedy odetchniemy – powietrze wyzwaniem!

Przerwa kawowa

12.15-12.30

Mierniki jakości powietrza – dlaczego warto wybierać rodzimej produkcji z Dolnego Śląska? - Andrzej Grymek  Prezes Zarządu Foxy Tech

12.30-12.45

Ekologiczny transport – Samochody osobowe z silnikiem hybrydowym alternatywą komunikacji w mieście - Toyota centrum Wrocław, Anna Kubicka współwłaścicielka Toyota Centrum Wrocław i Lexus Wrocław

12.45-13.00

Film Eko Cykl Organizacja Odzysku Opakowań S.A. – edukacyjny film z udziałem Macieja Orłosia i Katarzyny Michniewskiej dotyczący segregacji odpadów

13.00-13.15

Systemy grzewcze – jakie rozwiązania dla samorządów i indywidualnych inwestorów – Maciej Mielcarek  doradca techniczny ds. OZE Vaillant Group

13.15-13.30

Oleje przepracowane – odpad, którym oddychamy? – Roman Gulczyński Prezes MODEKO

13.30-13.45

Kształtowanie świadomości ekologicznej w społeczeństwie i w biznesie – Wiesław Górny, Prezes Górny Recycling

13.45-14.00

Bio odpady, nowe przepisy, nowe wyzwania – Andrzej Sobolak (Stowarzyszenie Biorecykling)

14.00-14.15

Paweł Karpiński – Przewodniczący Komisji Zrównoważonego Rozwoju i Ochrony Środowiska Rady Miejskiej Wrocławia - O zmianach klimatu z perspektywy miasta

14.15-14.45

Dyskusja panelowa – miasto – czy zmierzamy do modelu, w którym to miasto jest dla mieszkańców przede wszystkim i jakie miejsce zajmuje w tym modelu ekologia? (Udział: Bogumił Gowździk - Pełnomocnika Zarządu w Oddziale Biura WFOŚiGW w Wałbrzychu, Andrzej Sobolak, Wiesław Górny, przedstawiciele firm: Modeko, FoxyTech)

Lunch i networking

10 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page