top of page

MIESZKAĆ NAJLEPIEJ W ŚRÓDMIEŚCIU


Sobota z II Targami Budownictwa i Nieruchomości oraz Festynem Rodzinnym w wałbrzyskim Rynku była okazją na rodzinną zabawę oraz szukanie odpowiedzi na pytania o to gdzie w Wałbrzychu zamieszkać, jak remontować, dekorować oraz finansować takie inwestycje. A wszystko w majowym słońcu, atmosferze festynu w samym centrum miasta.

Śródmieście pięknieje – jak podkreślał prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej oraz kierownik Biura Rewitalizacji w UM Wałbrzych – Justyna Pichowicz. Chyba nie trzeba nikogo przekonywać, że jest tak w rzeczywistości. Chociaż wałbrzyskie kamienice odzyskują blask, aby mówić o pełnej rewitalizacji Śródmieścia, potrzebni są tu jeszcze sami wałbrzyszanie i wałbrzyszanki.

Sobotnie targi połączone z festynem organizujemy po to, aby wałbrzyszanki i wałbrzyszanie mogli na nowo zachwycić się Śródmieściem, poznać nowe restauracje, kawiarnie ofertę śródmiejskich instytucji kultury, szkół i oczywiście zasób nieruchomości jaki czeka tu na nowych właścicieli i najemców – wyjaśnia Aldona Ziółkowska-Bielewicz, prezeska Hornet4 Sp. z o.o., organizatora wydarzenia (w ramach projektu Ekopraktyczni.pl) i dodaje – Rynek tego dnia, jak przystało na serce miasta, tętnił życiem.

Co się działo? W jednej z części rynku uczestnicy mogli zapoznać się z ofertą biur nieruchomości oraz rozmawiać z przedstawicielami Biura Rewitalizacji UM w Wałbrzychu. Jeśli mieszkania to także remonty, aranżacje i tu odpowiedzi na związane z nimi pytania udzielali specjaliści, fachowcy. O tym jak ekologicznie i ekonomicznie ogrzewać mieszkanie, jakie wybrać okna, jak zmienić wystrój i doskonale czuć się w naszych czterech kątach – o tym można było rozmawiać na wielu stoiskach partnerów wydarzenia.

A festyn? Była też doskonała zabawa dla wszystkich, niezależnie od wieku. Wałbrzyskie szkoły to kuźnie talentów między innymi muzycznych – jak przekonało nas II LO czy Zespół Szkół Integracyjnych nr 26. Talenty kulinarne – przekąski rozeszły się jak przysłowiowe świeże bułeczki – uczniów Zespołu Szkół nr 7 podbiły podniebienia wałbrzyszan, a mini recitale Agnieszki Tosti i Natalii Kłapińskiej – uzdolnionych, młodych, wałbrzyskich wokalistek skradły ich serca. Również zespoły taneczne działające w ramach Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury zachwyciły widzów.

Warsztaty budowania zabawek „ze skrawka”, dmuchańce, poczęstunki zorganizowane przez śródmiejskie kawiarnie i restauracje, konkursy, budowanie z mega klocków, występy Dawida Krzyżowskiego – to tylko kilka atrakcji, które zamieniły zwykłe targi w okazję do doskonałej zabawy.

Również w sobotę, 16 czerwca kolejne wydarzenie w Śródmieściu, w Parku Sobieskiego – Ekologiczny Piknik Rodzinny. Zapraszamy!

4 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page