top of page

VIII EKO WYZWANIA: PROGRAM KONFERENCJI


VIII Eko Wyzwania już dosłownie za chwilę i najwyższa pora podzielić się programem konferencji. Przypominamy jednocześnie, ze udział w konferencji jest bezpłatny, ale wymagana jest rejestracja drogą mailową na adres: gosia@ekopraktyczni.pl Warto zapisać się już teraz, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona.

VIII Eko Wzywania – Ekologia a jakość życia 25.09.18 (wtorek) Hotel Śląsk, ul. Oporowska 60 Wrocław

Trzy moduły: 1. Miejsce, 2. Fabryka/przedsiębiorstwo, 3. Innowacje i Wyzwania

Moduł – miejsce (10.00-12.00)

  • Kraków i eksperymentalne działania i badań dotyczące oczyszczania ulic, mycia ich przedstawiona przez Panią prof. Agnieszkę Generowicz - Politechnika Krakowska, która prowadzi owe badania przy współpracy z MPO Kraków- Likwidacja wtórnej emisji poprzez czyszczenie i mycie ulic.

  • Jak radzi sobie z niską emisją Świdnica? O tym powie wiceprezydent Świdnicy, Szymon Chojnowski.

  • Miejska pasieka? O tym jakie zadanie mają pszczoły w miastach – ale nie tylko – wyjaśni Łukasz Wyszkowski, prezes Fundacji Instytutu Rozwoju Pszczelarstwa.

  • Czy miasto może zmienić się tak, aby łatwiej znosiło zmiany klimatu? – o tym Małgorzata Tracz, przewodnicząca Partii Zieloni w Polsce i kandydatka na prezydentkę Wrocławia.

Panel Dyskusyjny

Miasta, miasteczka i metropolie a ekologiczne wyzwania: klimat, gospodarka odpadami, infrastruktura, czyste powietrze. Jakie mamy już sprawdzone praktyki, po jakie przykłady warto sięgać a z jakich możemy już teraz zrezygnować, jakie mamy priorytety aby „zdążyć na czas”?

(udział biorą prelegenci oraz zaproszeni goście m.in.: Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej,  Andrzej Sobolak – ekspert w dziedzinie gospodarki odpadami, Paweł Maj – ekspert z firmy Kastell).

Moduł - fabryka (12.15-13.00)

Obserwujemy pozytywną zmianę, przedsiębiorstwa produkcyjnie – oczywiście te międzynarodowej skali częściej – decydują się na zrównoważony rozwój troszcząc się m.in. o środowisko. Działania te dotyczą systemu produkcji, ograniczania ilości odpadów, zarządzania produkcją tak aby była energooszczędna (oszczędzająca zasoby), ale to także podejmowanie się akcji edukacyjnych obejmujących lokalne społeczności, w których działają fabryki. Możemy mówić już o doświadczeniach, ponieważ działania te podejmowane są od jakieś czasu.

  • Gospodarka obiegu zamkniętego – przykłady firm i polityk publicznych - Joanna Pruszyńska-Witkowska – Dyrektor Zarządzająca: Fundacja „Instytut Innowacyjna Gospodarka”

  • 3M w trosce o środowisko – Milena Kołacz- Specjalistka ds. Ochrony Środowiska 3M

Paneliści:

Milena Kołacz- Specjalistka ds. Ochrony Środowiska 3M Przedstawiciel Toyota Motor Manufacturing Poland   Wojciech Pawlikowski – Noweko

Moduł Wyzwania i Innowacje (13.00-15.00)

  • Edukacja ekologiczna to nieustające wyzwanie, O tym doskonale wie, i opowie o swoich doświadczeniach, inicjatorka w Polsce Akcji Sprzątanie Świata – Mira Stanisławska Meysztowicz.

  • Myk i promyk - Przedszkole Samorządowe Nr 2 w Kościanie - przykład budynku użyteczności publicznej przyszłości - Bartosz Królczyk – Prezes Stowarzyszenia Wielkopolski Dom Pasywny

  • Przykłady budynków użyteczności publicznej w naturalnej technologii Steico - Filip Urbaniak, Steico  

  • System grzewczo-chłodzący oparty na pompach ciepła. Ekonomia, komfort, ekologia. - Grzegorz Żbik, Hennlich

Panel dyskusyjny o tym: jak ekologia lub jej brak wpływa na jakość naszego życia, ile kosztuje nas jej zaniedbywanie, po co nam innowacje i czy największe wyzwanie ekologiczne, jakim jest budzenie świadomości ekologicznej, ma szanse na realizowanie?

5 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page