top of page

XI EKO WYZWANIA

Zaktualizowano: 29 lip 2020


Cyklicznie zapraszamy na naszą konferencję, to XI Eko Wzywania. Ponownie we Wrocławiu, ponownie podstawowe hasło, które będziemy odmieniać przez wszystkie przypadki to ekologia.

Jedenasty raz spotkamy się na konferencji Eko Wzywania, aby rozmawiać o najważniejszych tematach związanych z ekologią z perspektywy samorządów, biznesu, w skali lokalnej i globalnej.

Polska i świat stają przed kolejnymi, niezwykle ważnymi wyzwaniami, które w ogromnej mierze dotyczą ekologii. Jak im sprostać? Czy zweryfikujemy paradygmat PKB - jak długo będzie wyznacznikiem rozwoju maksymalizacja zysków bez uwzględnienia kosztów środowiskowych - jeśli tak, to w jaki sposób, jak adaptujemy się do nadchodzących, nieuchronnych zmian? To są najważniejsze zagadnienia najbliższych Eko Wzywań. Skoncentrujemy się przede wszystkim na polityce przedsiębiorców i miast.

W takiej, nie ukrywając napiętej, atmosferze spotykamy na konferencji Eko Wzywania – konferencji, która jest platformą wymiany doświadczeń, wiedzy i opinii ekspertów z różnych branż, przedsiębiorców, samorządowców, polityków, przedstawicieli nauki i sektora pozarządowego.

ZAKRES TEMATYCZNY

Poruszymy problemy:

  • Klimat – kryzys klimatyczny i jego konsekwencje; czy możemy przeciwdziałać i czy możemy adaptować miasta, przedsiębiorstwa do tych zmian, które są już nieuniknione; gospodarka odpowiadająca wyzwaniom klimatycznym – czy paradygmat wzrostu PKB czeka weryfikacja;

  • Gospodarka odpadami – o bioodpadach, jak przebiega wdrażanie przepisów ich dotyczących; ceny dla gospodarstw domowych; import odpadów do Polski z perspektywy firm gospodarujących odpadami, wymogi i obostrzenia unijne i dofinansowania dla inwestycji w branży;

  • Miasta – budownictwo energooszczędne i pasywne publiczne i prywatne i jakość powietrza, ale także zieleń miejską, architektura, transport (autobusy, samochody, rowery, kolej aglomeracyjna); jak miasta radzą sobie z funkcjonowaniem pod względem ekologicznym. O wsiach, które dostosowują się do ekologicznych wyzwań m.in. pod względem gospodarstw ekologicznych, firm/producentów ekologicznych „nawozów” i odbiorców skupujących owoce i warzywa od takich gospodarstw.

Te trzy tematy są najczęściej, najmocniej akcentowanymi, ponieważ to najważniejsze ekologiczne wyzwania.

SKUPIAMY SIĘ NA PRELEKCJACH EKSPERTÓW Z RÓŻNYCH DZIEDZIN, MIĘDZY INNYMI:

- dr Maciej Zathey Dyrektor Instytutu Rozwoju Terytorialnego

- Maciej Kiełbus partner w Kacelarii Prawnej Dr Krystian Ziemski & Partners – ekspert w dziedzinie gospodarki odpadowej;

- Paweł Karpiński – przewodniczącym Komisji Zrównoważonego Rozwoju i Ochrony Środowiska Rady Miasta Wrocławia;

-  Adam Zawada - Wiceprezydent Miasta Wrocławia; Departament Zrównoważonego Rozwoju;

Andrzeja Sobolak, prezes Stowarzyszenia Biorecykling oraz prezesa Ekosystem Sp. z o.o.

- Hanna Marliere - Dyrektor Zarządzająca Green Management Group

- przedstawiciele partnerów wydarzenia.

Już za chwilę zdradzimy jaki będzie szczegółowy program konferencji. Zachęcamy już teraz do rejestracji, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona.

XI Eko Wzywania to konferencja dla przedsiębiorstw i samorządów. Temat najbliższych, już jedenastych Eko Wyzwań to: Jak miasta adaptują się do zmian klimatu i wyzwań gospodarki odpadami? Zapraszamy uwaga zmiana terminu na 21 kwietnia (wtorek), 10.00. Udział jest bezpłatny, ale jedynie po rejestracji - link do rejestracji: https://evenea.pl/event/851211-1/

8 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Commentaires


bottom of page