top of page

XII Eko wyzwania - Konferencja ekologiczna dla przedsiębiorców i samorządów.

Zaktualizowano: 4 wrz 2020

Jak miasta wspierają mieszkańców i lokalny biznes

w kształtowaniu ekologicznych postaw?

 

Przed nami kolejna, dwunasta z cyklu, konferencja Eko Wyzwania, która powstała z myślą o tworzeniu platformy wymiany myśli, doświadczeń w szeroko rozumianej ekologii między biznesem, samorządem, nauką i organizacjami samorządowymi. Eko Wyzwania to prelekcje, debaty, panele dyskusyjne oraz networking.


Już 22 września br. bądźmy razem. Udział w konferencji jest bezpłatny dla zarejestrowanych uczestników.


W XII edycji konferencji gościem specjalnym będzie prof. Szymon Malinowski – bohater filmu „Można panikować” analityk, fizyk jądrowy, autor książek budzących ogromne zainteresowanie i traktujących o transformacji energetycznej i klimatycznej o globalnym zasięgu.


Zapraszamy na konferencję gości honorowych i ekspertów, m.in.:

 • Sylwia Horska-Schwarz - Ekspert ds. renaturyzacji wód powierzchniowych i adaptacji do zmian klimatu, Polski Związek Firm Deweloperskich oraz Wody Polskie;

 • Adam Zawada - Wiceprezydent Miasta Wrocławia; Departament Zrównoważonego Rozwoju;

 • Eko Partner Recykling - Ekspert w branży gospodarki odpadami;

 • Strefa Energii - Ekspert w branży fotowoltaiki;

 • Mazda Grupa Wróbel - Ekspert w branży transportu i elektromobilności;

 • MPWiK Wrocław - Ekspert w branży gospodarki wodnej;

 • Łukasz Kasztelowicz – Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu;

 • Roman Szełemej – Prezydent Miasta Wałbrzycha;

 • Tadeusz Krzakowski – Prezydent Miasta Legnica;

 • dr Maciej Zathey – Dyrektor Instytutu Rozwoju Terytorialnego;

 • Paweł Karpiński – Przewodniczący Komisji Zrównoważonego Rozwoju i Ochrony Środowiska Rady Miasta Wrocławia;

 • Jarosław Malecki - Prezes Zarządu Eco Future Poland sp. z o.o - Innowacyjne rozwiązania dla gospodarki odpadami

 • Roman Gulczyński - Prezes Modeko - Profesjonalna gospodarka odpadami niebezpiecznymi

Tematyka konferencji będzie odnosiła się do wątków, które poruszaliśmy przez ostatnie jedenaście edycji.

Podczas XII Eko wyzwań będą prezentować wiedzę opartą na analizie sytuacji obecnej, zagrożeniach ale i szansach, zmianach prawnych i wytycznych stawianych Polsce.


Przedstawimy zagadnienia dotyczące wsparcia dla ekologicznych pomysłów z ramienia samorządów, rządu i instytucji względem potrzeb zarówno mieszkańców gmin polskich jak i biznesu, dla którego rozwój i inwestycje ekologiczne stają się priorytetem.


Porozmawiamy z ekspertami o wsparciu dla mieszkańców i biznesu na inwestycje ekologiczne (budownictwo-termomodernizacja, OZE i ogrzewanie, gospodarka wodno-kanalizacyjna, GOZ). Poruszymy kwestie jakości powietrza, suszy i dostosowania miast do zmian klimatu w kontekście sytuacji klimatycznej - czy mamy szansę zapobiec katastrofie klimatycznej i nie panikować.


Wraz z gośćmi konferencji przeanalizujemy wyzwania i problemy ekologiczne, klimatyczne o zasięgu globalnym ale i tym dot. Polski w kontekście gospodarczym, przemysłowym (m.in. energetyka), gospodarki wodno-kanalizacyjnej, infrastruktury i budownictwa, mających wpływ na bieżący kryzys klimatyczny.


Zweryfikujemy wspólnie z ekspertami i gośćmi honorowymi działania podjęte przez rząd, samorządy, przedsiębiorców mające na celu radzenie sobie z konsekwencjami kryzysu klimatycznego i zapobieganie postępowaniu katastrofy klimatycznej.


Efektem Eko wyzwań są wnioski, określone płaszczyzny do współpracy dla największych problemów ekologicznych i sprecyzowane rozwiązania dla tychże wyzwań w odniesieniu do polskich realiów, które muszą być wdrażane w życie od zaraz. Poruszane obszary są, jak wiadomo, wyzwaniem dla mieszkańców i władz samorządowych Dolnego Śląska i jego stolicy oraz dla innych samorządów polskich.


XII Eko wyzwania zaplanowane są na 22 września ( wtorek ) 2020 r., w godzinach 10.00-15.00 w Hotelu Terminal przy ul. Rakietowej 33 we Wrocławiu.


106 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentários


bottom of page