top of page

XIII EKO WYZWANIA – zielona energia KONFERENCJA 21 WRZEŚNIA Wrocław

Zaktualizowano: 2 wrz 2021


Od wielu lat organizujemy konferencję Eko Wyzwania. W tym czasie nieustannie powraca temat kryzysu klimatycznego, a wręcz katastrofy klimatycznej. Od wielu lat także za mało jest zmian, które mogłyby temu zapobiec. Najważniejszą sprawą, a zarazem najtrudniejszą, jest transformacja energetyczna. Tematem wiodącym na najbliższych Eko Wyzwaniach będzie właśnie energia.


Świat przed pandemią zdawał się zapomnieć o globalnych problemach, które by tak dotkliwie dotykały wszystkich krajów, wszystkich warstw społecznych i wszystkich gospodarek jak COVID. Przez chwilę zdawałoby się, że koronawirus uświadomi decydentom, że także katastrofa klimatyczna będzie miała taki właśnie charakter. Pojawił się też cień nadziei, że zweryfikujemy naszą filozofię życia i odejdziemy o – generalnie mówiąc – konsumpcjonizmu. Nadzieje okazały się płonne. Wraz z wynalezieniem szczepionki rzeczywistość pokazała, że nic się nie zmienia. Ponadto osłabione gospodarki pandemią nie czują się na siłach ponosić ciężaru transformacji energetycznej, ekologicznych wyzwań. Stoimy na krawędzi a grunt usuwa się nam spod nóg.


Czy są szanse na ekologiczną energię z przynajmniej 90% udziałem? Jeśli tak, to kiedy i kto będzie początkiem tych zmian? Czy będzie to odpowiedź na zmiany prawa czy może biznes, przemysł wybiorą OZE jako pierwsze w odpowiedzi na wzrastające ceny gazu i prądu?


Na te pytania postaramy się odpowiedzieć na najbliższej, jesiennej konferencji Eko Wzywania, która odbędzie się 21 września Hotelu Ibis we Wrocławiu. Będziemy mówić o skali globalnej i lokalnej, przyglądać się propozycjom rozwiązań, przykładom tych już realizowanych. Nie zabraknie głosów praktyków, nauki, biznesu i samorządu.


Szczegółowe informacje, więcej o programie, miejscu i formule już wkrótce, dlatego zachęcamy do śledzenia informacji na stronie ekopraktyczni.pl oraz mediach społecznościowych.


137 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page