top of page

ZMIANY KLIMATU BUDZĄ OBAWY PRZEDSIĘBIORCÓW


Obok cyberprzestępstw i braku pracowników obawy związane ze zmianami klimatycznymi niepokoją przedsiębiorców. Wzrasta nasza świadomość o tym co dzieje się z klimatem, ale jednocześnie klimat coraz częściej daje powody, aby tracić spokój. O mitach klimatycznych będzie także na IX Eko Wzywaniach 26 lutego.

Barometr Ryzyk Allianz 2019 bada nastroje przedsiębiorców – Głównymi zagrożeniami dla firm w ocenie menadżerów są przerwy w działalności oraz zagrożenia cyber, obydwa w podobnym stopniu są wskazywane przez uczestników badania. Jako ryzyka najbardziej rosnące zostały wskazane zmiany klimatyczne i braki w kadrach, szczególnie specjalistów – podkreśla Tomasz Kryłowicz, dyrektor departamentu zarządzania ryzykiem, Allianz Polska.

Co zaskakuje w tym badaniu to fakt, że zmiany klimatyczne i przerwy w działalności są rozważane osobno, a należy pamiętać, że efektem zmian klimatycznych są m.in. klęski żywiołowe. Podobnie sprawa ma się z cyberprzestępczością, która również wiąże się z przerwami w działalności.

Źródłem przerw w działalności mogą być katastrofy naturalne, które przerywają ciąg dostaw do producentów, również zamieszki polityczne, ale największy wpływ w ocenie zarządzających firmami, ma ryzyko cybernetyczne, przerwy w systemach informatycznych. To one są wskazywane jako główne ryzyko, które powoduje przerwy w działalności biznesowej, na kolejnych miejscach znajdują się pożary, eksplozje i katastrofy naturalne – mówi ekspert.

Zmiana klimatu (13 proc.) oraz brak wykwalifikowanej kadry (9 proc.) to ryzyka, które odnotowały w tegorocznym barometrze najwyższy wzrost. Zmiana klimatu może być nie tylko zwiastunem rosnących strat i zakłóceń spowodowanych ekstremalnymi zjawiskami pogodowymi. Może mieć także duży wpływ na regulacje i odpowiedzialność firm, biorąc pod uwagę cele w zakresie emisji oraz nowe wymogi w zakresie sprawozdawczości i ujawniania informacji w wielu sektorach.

Przypominamy, że: zmiany klimatu, mity na jego temat, antropogeniczny wpływ na klimat i metody adaptacji do zmieniającego się klimatu – to także wątki, które poruszymy na konferencji IX Eko Wzywania.

Zapraszamy już teraz. Eko Wzywania to konferencja otwarta, udział w niej jest bezpłatny, jednak warunek uczestnictwa, to rejestracja. Zapisy na mail: gosia@ekopraktyczni.pl

IX Eko Wyzwania - Smog kontra Czyste powietrze, Czyste miasto, 26 lutego 2019 roku, Hotel Śląsk we Wrocławiu ul. Oporowska 60. Więcej informacji pod tym linkiem.

4 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page