top of page

Budownictwo – XIII Eko Wyzwania


Budownictwo, począwszy do domów jednorodzinnych, przez osiedla wielorodzinne, po biurowce i budownictwo przemysłowe rozwija się bardzo dynamicznie. Z punktu widzenia środowiska naturalnego, ekologii najlepiej byłoby, aby każde z tych przedsięwzięć brało pod uwagę sprawy zmian klimatu, ochronę bioróżnorodności, efektywność energetyczną itp. Jak swoją rolę w klimatycznym wyzwaniu widzi firma Viessman? O to dwa przykłady:


Nie jest to ani oczywiste, ani proste, ponieważ inwestorzy – zwłaszcza przy galopujących cenach materiałów budowlanych – są bardziej skłonni do oszczędności na etapie budowania.


Na XIII Eko Wyzwaniach Atlas Ward Polska zaprezentowała w jaki sposób powstaje zielone budownictwo. Katarzyna Minkiewicz, managerka ds. zrównoważonego rozwoju w Atlas Ward Polska - warto zauważyć, że funkcjonowanie takiego stanowiska już świadczy o zmianie w filozofii budowania – wyjaśniała, jak zrównoważony rozwój realizowany jest w budownictwie.


Chyba nie będzie zaskoczeniem, że podstawą zmian jest certyfikacja. Obiekty realizowane przez Atlas Ward Polska podlegają certyfikacji, która jest gwarancją zachowania doskonałych parametrów w zakresie ochrony środowiska, komfortu użytkowania i optymalizacji kosztów eksploatacji.


Atlas Ward Polska jest generalnym wykonawcą, ale także projektuje obiekty, a to właśnie na tym etapie zapadają najważniejsze „eko” decyzje.


– Już na etapie projektowania decydujemy o najważniejszych założeniach, które przełożą się na użytkowanie obiektu. Na tym etapie jesteśmy w stanie przedstawić inwestorom długofalowe korzyści ekonomiczne, które wynikają z tych rozwiązań chroniących środowisko, a które czasami na etapie budowy wymagają większych nakładów finansowych – wyjaśniała Katarzyna Minkiewicz z Atlas Ward Polska i dodała – Jesteśmy członkiem Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego PLGBC – krajowego oddziału federacji World Green Building Council, zrzeszającej ponad 70 organizacji na całym świecie. Dzięki temu wywieramy realny wpływ na rozwój zrównoważonego budownictwa w Polsce. Ponadto nie tylko mamy certyfikat BREEAM, ale jesteśmy jednostką certyfikującą.


Więcej informacji na temat działań Atlas Ward Polska znajdziemy na stronie w tym linku

Warto zajrzeć także w zakładkę „Kariera” – wiele projektów oznacza wiele kolejnych miejsc pracy z różnych branż.Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page