top of page

Finansowanie ekologicznych zmian


Kiedy organizowaliśmy pierwsze konferencje Eko Wyzwania o świadomym udziale w „eko przemianach” instytucji finansowych takich jak banki można było jedynie marzyć. Oczywiście były programy, które wspierały na przykład pożyczkami współfinansowanie przedsięwzięć takich jak „Kawka”, ale jednak z trudem było znaleźć własną inicjatywę, autorski program.Zmiana, którą obserwujemy cieszy nas ogromnie, bo niemal wszystkie przedsięwzięcia, które mają nas uratować przed katastrofą klimatyczną, wymagają pieniędzy.


Na ostatniej konferencji Adam Wąsiewicz z BNP Paribas przedstawił program Ekowspólnota z zyskiem. To program finansowania efektywności energetycznej wielorodzinnych budynków mieszkalnych.


W ramach programu dostępne są:

  • usługa przygotowania dokumentacji audytów energetycznych, projektów budowlanych oraz doradztwo w zakresie efektywności energetycznej, oferowane przez współpracującego z Bankiem Konsultanta ds. Energii,

  • możliwość refinansowania 90% kosztów istniejącej dokumentacji audytów energetycznych i projektów budowlanych, przygotowanych przez zewnętrznych wykonawców dofinansowanie 90% kosztów dokumentacji technicznej na potrzeby inwestycji termomodernizacji wielorodzinnego budynku mieszkalnego,

  • możliwość sfinansowania inwestycji kredytem termomodernizacyjnym z premią BGK i pomoc w jej uzyskaniu przez Konsultanta ds. Energii.

Więcej informacji na:

14 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page