top of page

PIKNIK W SERCU MIASTA


Park im. Jana III Sobieskiego przeszedł rewitalizację w pewnej części. Remontowany, odnowiony, oświetlony, ale do pełnej rewitalizacji, czyli powrotu do życia brakuje mu nas, odwiedzających go wałbrzyszan.

Park im. Jana III Sobieskiego położony jest w samym sercu naszego miasta i aby dopełnić rewitalizacji tego miejsca chcemy zaprosić wszystkich wałbrzyszan, aby odwiedzili to miejsce 13 czerwca. Przywróćmy życie sercu miasta biorąc udział w ekologicznym pikniku. Dlaczego ekologia? Wałbrzych jest miastem wśród lasów, jest zielony i ekologia jest z nim w naturalny sposób związana – wyjaśnia Aldona Ziółkowska-Bielewicz, redaktor naczelna Ekopraktyczni.pl.

Chcemy zmienić to 13 czerwca. Ekopraktyczni.pl zapraszają wszystkich do Parku Sobieskiego na Ekologiczny Piknik pod hasłem „Życie wraca do Sobieskiego”.

Zaczynamy w samo południe, bo o 12.00 Andrzej Adamek i Roman Madziarczyk – utytułowani polscy sportowcy poprowadzą rozgrzewkę, a tym samym zdradzą swoje sposoby na dobry początek treningu.  Tego dnia w Parku Sobieskiego będzie jeszcze wiele atrakcji sportowych, ponieważ zaprosimy wałbrzyszan na jogę, ćwiczenia fitness prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów. Pamiętajmy jednak, że przede wszystkim jest to piknik rodzinny, bo wszystkie atrakcje przewidziane są dla dorosłych i dla dzieci.

Na pewno sporym zainteresowaniem będzie cieszyło się gotowanie w wykonaniu Patryka Wróblewskiego. Między 16.00 a 18.00 będziemy mogli na żywo, „od kuchni”, przekonać się, jak powstają potrawy znanego kucharza.

Nagrody i konkursy, a w nich do wygrania tablety, sprzęt sportowy oraz wiele innych gadżetów – to czeka na wszystkich, którzy zechcą aktywnie włączyć się do proponowanych przez nas atrakcji. W ramach konkursów sprawdzimy jak szybko można wypić szklankę wody, która piosenka będzie najbardziej ekologiczna, która szkoła najgłośniej kibicuje, jak szybko i skutecznie segregować odpady oraz co można wyczarować ze śmieci, które odpadami są tylko pozornie?

Ekojazda, to kolejny punkt programu, który zapewnia Toyota wraz z samochodem hybrydowym. Do tego wszystko, co na pikniku być powinno, czyli jedzenie, smakołyki, porady dotyczące zdrowego żywienia, ekologiczne kosmetyki i wszystko w ekologicznym kontekście.

Partnerami wydarzenia są: Urząd Miasta Wałbrzycha, Toyota Motor Manufacturing Poland sp. z o.o., Toyota Tsusho Europe SocieteAnonyme Oddział w Polsce, Poland SmeltingTechnologiest POLST Sp. z o.o., Alba Dolny Śląsk Sp. z o.o., Wałbrzyskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o.

Zapraszamy do Sobieskiego!


3 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page